Borçka ve Köyleri Turizmi Geliştirme Kooperatifi Dayanışma Evi, 5 Haziran Dünya Çevre Gününde "Fazla olanı getir, ihtiyacın olanı al, götür” adı altında Borçka’da eşya takas şenliği düzenledi.

3 gün boyunca 13.30-19.00 saatleri arasında Kooperatif Dayanışma Evi, İsmet Acar Turizm Tesisleri Kooperatif önünde açık havada devam edecek eşya takas şenliğinde tüketim alışkanlıkların çoğalması nedeniyle fazladan satın alınan ürünleri ihtiyacı olan kişilere bedelsiz bir şekilde vermeyi amaçlıyor.

Takas şenliğinde temiz, sağlam, sağlıklı, kullanılır, işe yarar giysiler ve evlerde fazla olan ev gereçleri, takı ve kitaplar yer aldı.

Whatsapp Image 2024 06 05 At 20.38.07 (1)

Borçka ve Köyleri Turizmi Geliştirme Kooperatif Başkanı Hasan Özışık, düzenlenen etkinliğin amacından bahsederek “Dünya Çevre günü münasebetiyle biz buradayız. İlk defa Nazan Uzungül Köse ve Hüseyin Köse hocamızın teşvikleriyle böyle bir şeye atıldık. Bugün bunun ilkini yapıyoruz birazda prova gibi ama devamı sağlanacak. Eşya takas şenliğini üç gün süreyle açık tutacağız.  Bu takas etkinliğimizle sahip olduğumuz fazla eşyalarımızı, ihtiyacı olan dostlarımızla, arkadaşlarımızla ücretsiz olarak, maddî karşılığı gözetilmeksizin paylaşarak takas yapıyoruz. Bunu bir şenlik olarak planladık çünkü hayat pahalılığının bütçelerimizi aşırı zorladığı bu dönemde aramızdaki dayanışma bilincini pekiştirerek, sahip olduğumuz fazla eşyalarımızı paylaşmanın mutluluğunu yaşayacağımızı düşünüyoruz. Sadeleşmenin güzelliğini fark edelim istiyoruz. Tüketim çılgınlığına karşı bir tavrımızın olması gerektiğini düşünüyoruz” ifadelerine yer verdi.

Şenliğin açılışında Kooperatif Başkanı Özışık, Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan’a “Artvin’in doğası için verdiğiniz mücadeleye teşekkür ediyoruz” adına çiğdem çiçeğinden yapılan çevreci plaket verdi.

Whatsapp Image 2024 06 05 At 20.37.49Whatsapp Image 2024 06 05 At 20.38.07

Semt pazarı bayram öncesi hareketlendi Semt pazarı bayram öncesi hareketlendi

Editör: AYŞE ÖZDER