Cerattepe’de Madencilik Faaliyetleri Duracak Cerattepe’de Madencilik Faaliyetleri Duracak

Artvin'in önemli etkinliklerinden biri olan 43. Kafkasör Kültür, Sanat ve Turizm Festivali için arenada hareketlilik yaşanıyor. 
Artvin Belediyesi, Artvin Valiliği ve Artvin Kafkasör Geleneksel Boğa Güreşlerini Yaşatma ve Yaylalarını Koruma Spor Kulübü Derneği iş birliğiyle düzenlenecek festival için titiz bir hazırlık süreci devam ediyor.
Festivalin düzenleneceği alanda yol onarım ve bakım çalışmaları büyük bir titizlikle yürütülüyor. Ayrıca, festival alanı kente özgü renklerle boyanıyor. Arenada çeşitli düzenleme işlemleri gerçekleştiriliyor. Artvin Belediyesince festival alanı, gelen ziyaretçiler için en iyi şekilde hazırlanıyor. Bu çalışmalarla birlikte festivalin katılımcıları için konforlu ve keyifli bir ortam sağlanması hedefleniyor.
Festival alanında kalabalık bir hareketlilik gözleniyor. Vatandaşlar, festival için kuracakları çadırları hazırlarken, esnaflar dükkan çadırlarına eşyalarını yerleştiriyor.
Bölgenin kültürel dokusunu yansıtan önemli bir etkinlik olan geleneksel boğa güreşlerinde Artvin halkına kültürel etkinlikler, turizm ve sanat faaliyetlerini içeren dolu dolu bir program sunulacak. Festival süresince ziyaretçiler, yöresel kültürü yakından tanıma fırsatı bulacak.
Yarın başlayacak olan güreşlerde vatandaşların daha temiz, konforlu, kullanışlı bir ortamda bulunmaları, çevre düzeni ve güvenliğinin oluşması için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

festival2

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT