Yiyecek ve içecek hizmeti veren işletmeler, düzenleme doğrultusunda fiyat listelerini kapılarının önüne koymaya başladı. İşletmeler de fiyat listelerini restoran ve kafelerin camına asarak düzenlemeye uyum sağladı.

Hopa’daki lokantalar ve esnaflar düzenlemeye uyum sağlayarak fiyat listelerini dükkanlarına asmaya başladı. Hopa’da Pizza Bakkal ve birçok esnaf Ticaret Bakanlığınca düzenlenen uygulamaya geçti.

Bölgede bulunan işletmeciler ve müşteriler yeni yönetmelikte uygulanmaya başlayan fiyat listeleri ile memnun olduklarını ifade ettiler.

Meydan gün yüzüne çıkıyor Meydan gün yüzüne çıkıyor

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Samet Cihan, yapılması gereken düzenlemeyi ilk olarak kendi işletmesinde uygulayarak diğer işletmelerin de uygulamalara geçmeleri için teşvik ettiğini söyledi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Cihan, “ Restoran ve kafelerde fiyat listelerinin bulunmaması kimi müşteri tarafından tedirginlik oluşturuyordu. Fakat yeni düzenleme ile birlikte uygulamaya geçilen fiyat listelerinin asılması birçok vatandaşı ve işletmeyi menün edecek. Bu şekilde müşteriler neyi tercih edecekse fiyatını da net bir şekilde görebilecek. Esnaf olarak tüketici ve esnafın rahatlamasından yanayız” dedi.

Ayla ALKAN