Türkiye’de 31 Mart 2024’te yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Artvin’de de siyasi arena ısınmaya başladı.

Belediye başkanlığı, muhtar ve il genel meclisi üyelerinin seçileceği 2024 seçimlerinde aday olan isimler Artvin’de ön plana çıkmaya başladı.

AK Partili İl Genel Meclisi Başkanı Furkan Çakmak, Yusufeli Belediye Başkanlığı için adaylığını açıklayarak “hizmet yarışında ben de varım” dedi.

Kaymakam hakkında soruşturma başlatıldı  Kaymakam hakkında soruşturma başlatıldı 

Sosyal medya hesabından yayınladığı bir video ile aday adaylığını duyuran ve Yusufelili vatandaşlara seslenen Çakmak, “Halkın arasından halka ve hakka hizmet için Ak Parti’den Yusufeli Belediye Başkanı aday adayı olarak bu kutlu davaya hizmet etmek için yola çıktık. Bu hizmet yarışında sevdamız, millet, heyecanımız Yusufeli olacaktır.” dedi.

AK Parti’nin milletin medeniyet tasavvurundan, kalbinden, aklından ve vicdanından doğduğunu dile getiren Çakmak, “Bu ülkenin kültürel değerleriyle beslenerek yükselen AK Partinin kökleri milletimizin hamuruyla yoğrulmuştur. Ürettiği siyasetle sonuna kadar milletimizin temel değerlerine sahip çıkmış şartları ne olursa olsun milletimizin tarihi medeniyet yürüyüşüne önümüzde geçmiş, mazlum coğrafyaların sesi olmuştur. Türkiye’nin gücünü bütün dünyaya duyuran bir anlayışın da temsilcisi olan AK Parti, her zaman milli iradeye saygı duymuş, milletin gücünden güç almış, milletin gücünden başka bir güç tanımamıştır. İç politikadan dış politikaya, eğitimden sağlığa, ulaşımdan turizme, adaletten emniyete, enerjiden tarıma, ekonomiden toplumsal dayanışmaya, demokrasiden insan haklarına kadar her alanda devrim niteliğinden birçok ilklere imza atmıştır.” diye konuştu.

“AK Parti’den aday olmak bu ülkeye, bu millete hizmet demektir. Birlik beraberliğimizin artarak devam etmesi demektir.” diyen Çakmak, “Halkın arasından halka ve hakka hizmet için AK Parti’den Yusufeli Belediye Başkanı aday adayı olarak bu kutlu davaya hizmet etmek için yola çıktık. Bu hizmet yarışında sevdamız, millet, heyecanımız Yusufeli olacaktır. Bu güzel ilçemiz için yüreğimizdeki tükenmeyen sevdamızın kılavuzluğuyla ak kadrolar arasında Yusufeli’ni birlikte daha güzel yarınlara taşımak için sizin coşkunuzla bu kutlu yürüyüşe sizlerin desteğine ve dualarına talibim.” ifadelerini kullandı.

AK Parti kadrolarının çeşitli kollarında görev yaptığını ve belediye başkanlığı için de Yusufelili vatandaşlardan destek istediğini aktaran Çakmak, “Siyasete 2007 yılında başlamış olduğum ara kademede Mali İşler Başkanlığı, Teşkilat Başkanlığı, SKM Başkanlığı, Sandık Başkanlığı, İl Genel Meclis Üyeliği, Ankara Vilayetler Birliği Daimi Mecli Üyeliği ve İl Genel Meclis Başkanlığı görevini yürüten bir kardeşiniz olarak kuruluşundan bugüne kadar AK Parti’mizin çeşitli kademelerinde görev yapmış teşkilat mensubu ağabeylerime, ablalarıma, kardeşlerime, aziz dava ve yol arkadaşlarım ile tüm kıymetli Yusufelili hemşerilerime şükranlarımı sunuyorum. Derdinizi derdimiz, sorunlarınızı sorunumuz bilerek istişareye açık çözüm odaklı çalışıp sizlere layık olmaya çalışacağıma söz veriyorum. Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde kıymetli vekilimiz Faruk Çelik’in öncülüğünde el ele, gönül gönülle vererek siz kıymetli hemşerilerimiz ile daha güzel müreffeh yarınlar için faydalı hizmetler yerine getirmeye gece demeden gündüz demeden var gücümüzle birlikte çalışmak için sizleri bu kardeşinizle destek vererek, öne çıkmaya sesinizi yükseltmeye ve birlikte hareket etmeye davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

Çakmak, ayrıca belediye başkanlığına aday olan diğer isimlere de başarılar diledi.

Ayla ALKAN