ARTSO yöneticileri TOBB Genel Kuruluna katıldı ARTSO yöneticileri TOBB Genel Kuruluna katıldı

Gazi Ortaokulu’nda kitap sayısının artırılması, okulun ve öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla düzenlenen şenlik tarzı etkinlikte yiyecek satışının yanında öğrencilerin yaptığı kitap ayracı, duvar süsleri, takılar satışa sunuldu.

Okul Müdürü Osman Pehlivan, kermesin öğrencilerin de eğlenmesi açısından şenlik tarzında düzenlendiğini, gitar ve piyano çalan öğrencilerin de gösteri gerçekleştirdiğini ifade ederek “Bugün Gazi Ortaokulu olarak bir kermes düzenlemeyi düşündük. Kermes'teki amacımız hem şenlik olsun öğrencilerimiz eğlensinler, yine okulumuza katkı amaçlı özellikle kitap sayısını artırılması ve yine okulumuzdaki ihtiyaçların giderilmesi için böyle bir kermes düzenlemek istedik. Okul Aile Birliği Başkanımız Sibel Hanım ile birlikte ve yönetim ile birlikte planladık. Hazırlıklarımızı yaptık şu anda 8. sınıflarımız zor zamanlarda yaşıyorlar LGS’ye girecekler, hem LGS öncesi onlara moral olsun hem de okulda şenlik tarzı bir program olsun diye sağ olsunlar okula ile birliğimizin desteğiyle, velilerimizin desteği ile böyle bir kermes düzenledik” dedi.

Gazi Ortaokulu kermes düzenledi (2)

Kermes hakkında bilgi veren Pehlivan “Kermesimizde tavuk döner ve ikramlar var, sabah açılışını yaptık Milli Eğitim Müdürümüz Fahri Acar ile birlikte öğlene kadar 9-13 saatleri arasında çocuklar hem eğlenecek hem yiyecek ve çocuklarımıza böyle bir anı kalmış olacak. Kermeste emeği geçen başta okul aile birliği başkanımıza, yönetime, sınıf temsilcilerimize, okul öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. İnşallah güzel bir çalışma olmuş olur. Ufak tefek tabii ki kusurlarımız olabilir ama güzel olduğuna inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Gazi Ortaokulu kermes düzenledi (3)

Gazi Ortaokulu, Artvin’in en köklü ve en başarılı okullarından bir tanesi olduğunu belirten Pehlivan “Her süreçte biz bunu yaşıyoruz, her yıl görüyoruz özellikle son LGS, ulaştığımız 45 fen lisesi bunun göstergesi. Şu anda odamda da bulunuyor uluslararası eTwinning belgemiz, projeler, TÜBİTAK her türlü faaliyetlere katılıyoruz. Özellikle sportif alanda gazi ortaokulu gençlik merkezinin, gençlik Spor İl müdürlüğünün ve ildeki organizasyonların yaklaşık yüzde 80'ini oluşturuyor. Bölgeye bu yıl çok sayıda öğrenci gönderdik, çok sayıda grup gönderdik bu amaçla bunları da başarmaya çalışıyoruz, gerçekten güzel  çalışmalar yapıyoruz. Şu an okulumuz geçici bir okulda bulunuyor, kalıcı bir okulda İnşallah yapılıyor 2023-2024 eğitim öğretim yılına yeni okulumuzda başlamış olacağız. Kermesimizin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.”

Okul Aile Birliği Başkanı Sibel Pınar, düzenlenen kermesin Gazi Ortaokuluna gelir sağlamak olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı;

Gazi Ortaokulu kermes düzenledi (4)

“Artvin Gazi ortaokulu Artvin'in en merkez, en kalabalık okullarından bir tanesi ve en başarılı okullarından bir tanesi. Öğrenci potansiyeli çok yüksek, aynı zamanda velilerimiz de bize çok destek oluyor. Bugünkü kermesimizin hem okulumuza gelir sağlamak açısından  ve LGS'ye girecek öğrencilerimize biraz moral motivasyon olması için şenlik havasında, eğlence havasında geçsin onların da bu sınav sürecindeki yaşadıkları gergin ortamdan birazcık olsun uzaklaşması açısından düşündüğümüz bir şeydi. Okulumuzun tüm velileri katıldı maddi, manevi destek oldular okul aile birliğinin tüm üyeleri aynı şekilde buradalar ve hepsi işin başında. Her şeyi öğrencilerimiz için, onları mutlu olması için, onlara değişik bir gün yaşatmak için, onların sevdiği şeylerden hazırlanmış yiyecekler var, hijyen kısmına da çok dikkat ettik. Ben ortaya çok güzel bir sonucun çıktığını düşünüyorum. Hem okulumuzun öğretmenleri hem veliler hem öğrenciler ile güzel değişik bir gün yaşadık.

Gazi Ortaokulu kermes düzenledi (1)

Son yıllarda yaşadığımız salgın ardından deprem felaketi açıkçası hep olumsuz durumlar yaşanmıştı onların birazcık dışında güzel eğlenceli bir gün olduğunu düşünüyorum piknik havasında oluyor havada gayet güzel okulumuzun öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle kaynaştığımız bir gün oldu. Ben çocuklarımızın çok mutlu olduğunu görüyorum.”

Ayşe ÖZDER