Artvin Güzel Sanatlar Lisesi’nin Resim Bölümü öğrencileri ile bir araya gelen Gençlik Merkezi Gençlik Liderleri, Dünya Çevre günü kapsamında boyama etkinliği yaptı. 
Doğaya duyarlılığın ve çok renkliliğin esas alındığı etkinlikte genç yetenekler hayal güçlerini boyama yaparak sergiledi.
Etkinlik kapsamında Gençlik Liderleri tarafından getirilen vinil pankarttaki ay yıldızlı bayrak rengârenk boyandı. 
Gençlik Merkezi olarak Dünya Çevre günü kapsamında yaptıkları çeşitli etkinliklere öğrencileri de dahil etmek istediklerini ifade eden Gençlik Merkezi Müdürü Tuba Eroğlu, gençlerle eğlenceli bir boyama etkinliği gerçekleştirdiklerini aktardı. 
Öğrencilerin çok yetenekli olduklarını belirten Eroğlu, “Vinil pankartımızda güzel ülkemizi temsil eden ay yıldızlı bayrağımızı çiçeklerle süsleyerek tertemiz, rengarenk bir doğa algısını yansıtmak istedik. Ülkemizin, çevremizin korunmasını ve bu konuda farkındalık yaratılmasını amaçladık. Etkinliğimize katılan öğrencilerimize teşekkür ederiz.” dedi.
Artvin Güzel Sanatlar Lisesi Müdür Yardımcısı Feyza Özdemir, dönem sonunda keyifli bir boyama çalışması yaptıklarını ifade etti. Özdemir, Dünya Çevre günü kapsamında yapılan çalışmanın öğrenciler açısından farkındalık oluşturacağının önemine değindi.

boyama2

'Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli'ne Sert Eleştiri 'Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli'ne Sert Eleştiri

boyama3

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT