Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde Gençlik Hizmetleri Müdürü olarak görev yapmakta olan Hayati Güneri, gençler tarafından talep edildiği öngörülen alanlarda Gençlik Merkezi Akademi ve Gençlik Merkezi kulüplerinin başladığını duyurdu.

Güneri, bu kulüplerin belli bir program çerçevesinde yürütülmekte olduğunu söyleyerek, “Ben 2-3 tane önemli olandan bahsetmek istiyorum” dedi. Güneri bu çalışmaları şöyle sıraladı: “Türkçe KPSS, Tarih KPSS ve Güzel Sanatlar resim dalında üniversitenin Güzel Sanatlar bölümüne gitmek isteyen gençlerimize Gençlik Merkezi’mizde resim eğitmenlerimiz tarafından ücretsiz eğitim verilecektir”

Eğitimlere başlamak isteyen gençleri biran evvel müracaat etmeleri konusunda uyaran Güneri, “Gençlerimizin bizlere bir an önce müracaat etmelerini ve bir an önce bu eğitimlere başlamalarını öneriyoruz” dedi.

Müzikal Çocuk Oyunu Çevre Bilincine Katkı Sunuyor  Müzikal Çocuk Oyunu Çevre Bilincine Katkı Sunuyor 

Şu anda Gençlik Merkezi’nde aktif olarak başlayan akademi ve kulüplerden bahseden Güneri şu ifadeleri kullandı: “Diğer alanlarda ise; ahşap yakma, satranç, bağlama, gitar, dini ilimler atölyesi, öykü atölyesi, güzel sanatlara hazırlık, seramik atölyesi, filografi atölyesi ve halk oyunları şu anda Gençlik Merkezleri’mizde aktif olarak başladı. Buraya katılacak olan gençleri bekliyor, gençlerimize bir an önce Gençlik Merkezi’mize davet ediyoruz.”

Ayla ALKAN