Artvin Gençlik Merkezi fuaye alanında 15-21 Mayıs Gençlik Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Gençlik Sergisi düzenlendi.

"Naif Bey ve Yaveri" Patika’da Sahnelenecek "Naif Bey ve Yaveri" Patika’da Sahnelenecek

Gençlerin yıl boyunca yaptıkları etkinliklerin gösterilmesi ve şölen havasında haftanın kutlanması amacıyla düzenlenen Gençlik Sergisi’nde gençliğin atölyelerde yapmış olduğu resim, seramik, ahşap ve DENEYAP çalışmaları sergilendi.

Yıl boyunca Gençlik Merkezi ve Çoruh Öğrenci Yurdu'nda faaliyet gösteren güzel sanatlar atölyesi kursiyerlerin, el emeği göz nuru eserleri büyük beğeni topladı. Sergide, DENEYAP Atölyesi öğrencileri de ürettikleri projeleri tanıttı.

Kültürel ve sanatsal etkinliklerin sergilendiği sergiyi gezen Vali Yardımcısı Berker Çırak, gençlerin sanata olan ilgisinin ve yeteneklerinin sergilenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çırak, burada yaptığı konuşmasında geleceğin yeteneklerine destek olmaya devam edeceklerini ifade etti.

Sergi açılışına; Artvin Vali Yardımcısı Berker Çırak, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran, Gençlik Hizmetleri Müdürü Hayati Güneri, İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Sebahattin Dönmez ve il protokolü katıldı.

sergi3

sergi4

sergi6

Editör: AYLA ALKAN