Şavşat Şehir Meydanında yapılan mitingde Şavşat halkı Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Durmuş Aydın'ı yalnız bırakmayarak alanı doldurdu.

Gerçekleşen mitingde konuşma yapan AK Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik, “Geçtiğimiz 5 yıla yerinde sayma dönemi diyebiliriz. Şavşat yerinde saydı. İleri gitti desek doğru değil. Sorunlar birikti sorunları çözeceğiz.” dedi.

“Güç birliğine güç vermenizi istiyoruz”-2

Milletvekili Çelik, “7-8 ay içerisinde 8 kilometrelik bir ham yol, 55 kilometrelik bir sergi, 13 bin metrekarelik parke ve bazı grup içme sularıyla Şavşat’ımızla meşgul olduk ve oluyoruz. Sıcak asfalt çalışmasına Şavşat ve Arhavi ilçelerinde kısa bir dönem olduğu için başlayamadık. İnşallah Haziran ayında sıcak asfalt çalışmasına 40 kilometre ile önce Şavşat’tan başlayacağız. Asfalt plenti Ardanuç’ta olduğu için yakın olduğu için hızlı bir şekilde hazırlıklarımızı yaptık. 150-250 metre değil demir kapıdan başlayacağız Şavşat’ta kadar geleceğiz. Diğer güzergahlarda aynı o şekilde devam edecek.” şeklinde konuştu.

“Sizi toplu konutla buluşturacağız”

Şavşat’ın alanının dar olduğunu ifade eden Çelik, “Şavşat’ın nüfusu artmaya meyilli güzel bir ilçemiz toplu konut mutlaka buraya gelecek. Planlı bir belediye. Planlama yapacağız. Şavşat’a artık kalıbı dar geliyor. Spor alanlarından, aktivite alanlarına, hanım lokallerine varıncaya kadar sosyal aktivitelerin gerçekleştiği bir belediye noktasına taşıyacağız. En önemlisi geçtiğimiz günlerde iki gün içerisinde bir kar yağışı yaşandı burada iki güne 2-3 metre kar her tarafı kapladı. Büyük bir afetle karşı karşıya kaldık. Bir kardeşimizi, özel idare çalışanımız rahmetli oldu. Allah rahmet eylesin. Hem belediyenin hem özel idarenin araç parkında ciddi eksiklerimiz var. İlk etapta bütün AFAD yetkililerini buraya davet ettik. Geldiler 7 ekskavatör, 30 tonluk aracı şimdi bize gönderiyorlar. Başka yine araç gereçler gelecek Şavşat gibi her an kış şartlarında sıkıntıya düşebilecek olan ilçelerimizle ilgili belli bölgelerde hem özel idare hem belediye makine parklarını güçlendirerek vatandaşlarımızın olumsuz bir şey yaşamaması konusunda çabalarımızı sıklaştıracağız.” ifadelerini kullandı.

Şavşat’ın ana sorununu ifade eden Çelik, şunları söyledi:

“Şavşat’a gelirken yapılmayan iki baraj yani Deriner Barajı yapılmış, Deriner Barajından önce Bayram Bağlık Barajları yapılması gerekirken bunlar ihmal edilmiş. Dolayısıyla Şavşat’ın şu anda geldiğimiz güzergahı son derece sıkıntılı ve problemli. Bunu gördüğümüz için işi gücü bıraktık. Bu barajların ihyası gerekiyor. Bu barajlar ihya olunca onunla beraber yol işi de çözülüyor. Tüneller, barajla birlikte çözülünce Şavşat’a ulaşım sorunu artık ortadan kalkmış olacak. Bunu bizim Şavşat için merkezi hükümetin en önemli projesi olarak görüyorum. İnşallah baraj bitecek, yollar bitecek.”

Yusuf Nazım Okurlarıyla Buluştu Yusuf Nazım Okurlarıyla Buluştu

“Çöp sorunu bütün Artvin’in sorunu”

Çöp sorununun bütün Artvin’in sorunu olduğunu ifade eden Çelik, “Çöplerin tümünü ilimizin dışına birkaç ay içerisinde taşıyacağız. Artvin çöp sorunuyla uğraşmayacak. Erzurum Büyükşehirle anlaşmamızı yaptık. Otluda biz çöpleri teslim ederek, nakliye ücreti dışında maliyetimiz olmayacak. Böylece çöp sıkıntısından bütün Artvin’i kurtarmış olacağız.” diye konuştu.

“Tarım ve turizm alanında Şavşat’ımız merkez haline gelecektir”

Çelik, “Şavşat’ın iki önemli özelliği var. Biri turizm yönüyle gerçekten cennet bir bölge ve organik tarım açısından önemli bir ilçemizdir. Üniversitemizle çalışıyoruz. Çiftçilerle mayıs ayında toplantı yapacağız. Tıbbi Aromatik Bitkilerle ilgili neleri ekmemiz gerektiğini üniversitede hocalarla karşılaştıracağız. Alım garantili ürün ekeceksiniz.” dedi.

Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Durmuş Aydın, vatandaşlara seslenerek “Şavşat için, sizin için, hizmet için çalışacağız.” dedi. Şavşat’ta yapacak çok işlerinin olduğunu ifade eden Aydın, burada Şavşatlılara seslendi.

Şavşat’ın Cumhur İttifakına destek vereceğine olan inancının tam olduğunu ifade eden Aydın, “İnşallah, 1 Nisan sabahı yeni bir Şavşat’a uyanacağız.” dedi.

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT