Halkevleri 92’nci kuruluş yıldönümleri etkinlikleri 23 Şubat Cuma günü Kemalpaşa’da düzenlediği yemek ile başladı. Halkevleri Artvin ve Hopa’da yarın 92’nci yıldönümü etkinliklerine devam edecek.

Hollanda’da 23 Nisan Coşkusu Hollanda’da 23 Nisan Coşkusu

Halkevleri adına Artvin Merkez Şube Başkanı Uğur Karakuş, www.gundemartvin.com Haber Sitesi yaptığı açıklamada Halkevleri bu memleketin özgürlük, eşitlik, kardeşlik mücadelesinin bayrağını yükseltmek için 92 yıldır mücadeleden bir adım geri atmadan baskılara boyun eğmeden mücadelesini sürdürdüğünü söyledi.

Bugün; işçilerin memleketin dört bir yanında güvencesizliğe meydan okuduğu, kadınların isyanının hiç durmadığı, hayat pahalılığına ve yoksulluğa karşı memleketin her köşesinden seslerin yükseldiği, basının, sanatın, şiirin, kalemin direndiği bir ortamda 92. yılımızı kutladıklarını belirten Karakuş, “Bilimle, sanatla, direnişle geçen 92 yıllık çınarımızın kuruluş yıldönümünde bir araya gelelim” dedi.

2C9Eb2C1 2237 4B43 924C Dd7678Ea86AbÇabalarının sokağın sesini duyuracak bir megafon, öfkesini hedefe götürecek bir yol olabilme çabası olduğunu belirten Karakuş, “Günün görevi diye söze başlayıp, popülist siyasetle savrulan gündelik siyasete değil; uzun soluklu bir yeniden kuruluşa ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

Karakuş Artvin’de yapılacak kuruluş ve dayanışma etkinliklerine tüm Artvin halkını davet ederek, “Yaşamı yeniden kurma mücadelesinin bugünden hızla olup bitmeyeceğini, emek istediğini, ayağımızın toza çamura bulaşacağını, o tozun çamurun içinde yoğrulacağımızı ama ne olursa olsun halkla birlikte sorunlarımızın çözümünde aktif bir mücadeleyi büyütebileceğimizi biliyoruz. Şimdi tam da bu yüzden 92 yıllık bu görkemli yürüyüşü, yaşamı yeniden kurmak için devam ettiriyoruz.”

Halkevleri Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri ise şu şekilde olacak;

Artvin Merkez’de 1 Mart Cuma günü saat 19.00’da Çoruh Park Davet Salonu’da Kuruluş Yıldönümü Dayanışma Yemeği ve Konser (Rafet Özpehlevan ve Cem Şahin) olacak.

Hopa’da 1 Mart Cuma günü saat 19.00’da Hopa Ticaret ve Sanayi Odası’nda Atatürk Konferans Salonu’nda Tek Perdelik Tiyatro Gösterimi, Schrödinger’in Kedisi (Trabzon Halk Tiyatrosu) olacak.

50C44D31 2Eda 4Da4 9697 0B9E516Fa633Ali Eray ÇELİK

Editör: ALİ ERAY ÇELİK