Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Mart ayında Artvin’e gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Hopa-Borçka kara yolunun Hopa sanayi mevkisindeki çalışmaların Haziran ayında tamamlanacağını söylemişti.

Kurban Pazarı Sinek Avlıyor Kurban Pazarı Sinek Avlıyor

Hopa Borçka kara yolunun birinci kilometresinde 2019 yılında yapımına başlanan ve hâlâ devam eden köprü çalışmasını yerinde inceleyen Uraloğlu, projesinin bitiş tarihini Haziran ayı olarak açıklamıştı.

Whatsapp Image 2024 06 01 At 14.44.00

Yıllardır vatandaşların çilesi haline gelen o yol, bakanın talimatına rağmen Haziran ayında bitirilecek seviyeye getirilemedi.

4 yılı aşkın süredir çalışması devam eden ve masrafı her geçen yıl hem devlete hem de vatandaşlara yük olan o yolun projesinin bitirme tarihi 2022 olmasına rağmen hala tamamlanmadı.

Ulaştırma Bakanı Uraloğlu, Mart ayında geldiği Artvin’de köprü ve yol çalışmalarını yerinde inceledikten sonra yaptığı açıklamada şunları söylemişti: “Hopa’da bir köprü inşaatımız var biraz uzun sürdü ama Haziran ayında inşallah bitirmiş olacağız. Dere yatağı, zemin zorluğu sıkıntıları olduğundan uzanmış oldu ama inşallah bitirmiş olacağız. Borçka’ya doğru devam eden işimiz var. Bir miktar mevcut ihale içerisinde devam edeceğiz. Uygun zamanlamayla da geri kalanını ihale edeceğiz. Yani Borçka’ya kadar geri kalanın tamamını ihale etmiş olacağız. Dolayısıyla bu yolu bitirdiğinizde Borçka’nın sahile olan ana bağlantısını inşallah sizlerin gündeminden çıkarmış olacağız.”

Whatsapp Image 2024 06 01 At 14.44.27

Bakan Uraloğlu’nun verdiği tarih gelmesine rağmen bölgede yapılan çalışmaların yavaş ilerlemesi de dikkatlerden kaçmadı.

Özellikle Hopa sanayi sitesi ve hastane önünde yapılan çalışmalarda karayolları ekiplerinin erken saatte işi bırakması da gözlerden kaçmayan bir diğer detay oldu.

Whatsapp Image 2024 06 01 At 14.44.27 (1)

Vatandaşların çilesini sona erdirmek için gece gündüz demeden çalışması gereken ekiplerin saat düzenlemesinde de sorunların olduğu gözlemlenirken, Karayolları Bölge Müdürlüğünün projeyi bitirip vatandaşların çilesini ne zaman bitireceği de merak konusu.

Hatice Diler

Editör: Editör Masası