Türkiye Hentbol Federasyonu Hentbol 1. Lig müsabakalarının başlamasına kısa kaldı. Sezon hazırlıkları öncesi açıklamalarda bulunan Artvin 7 Martspor Kadın Hentbol Takımı Antrenörü Murat Ülker hedeflerinin süper lige çıkmak olduğunu söyledi.

 1’nci lig müsabakalarını Artvin halkının özlediğini belirten Ülker, “Artvin’in iyi bir seviyesinde sportif anlamda faaliyet yapan bir kulübüz. Geçen sene çok güzel geçen müsabakalara şahit olduk. Biz gerçekten çok heyecanlıyız. 7 Ekim’de ligler başlıyor ve yakında sezonu açacağız. Takımımız, oyuncularımız hazır, bütün sporcularla anlaştık. Kendi çocuklarımızın kadroyu tamamlayan bir yapıda çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

5 senedir 1’nci ligde yer aldıklarını belirten Ülker, “Bu sene ligi üst sıralarda tamamlamak istiyoruz. En büyük hedefimiz bu sene Play-off’a kalıp gücümüz yeterse süper ligde takımımızı görmek istiyoruz. Artvin’deki büyüklerimizin, esnaflarımızın, siyasi büyüklerimizin, belediye başkanımızın destekleri ile birlikte bu sene takımımızı süper lige çıkarmak istiyoruz” ifadelerini kullandı

Türkiye artistik cimnastikte ilk kez takım kotasıyla olimpiyatlarda yer alacak Türkiye artistik cimnastikte ilk kez takım kotasıyla olimpiyatlarda yer alacak

“ARTVİN’İ SPORTİF ANLAMDAN HAK ETTİĞİ YERE ÇIKARACAĞIZ”

Yetenekli ve tecrübeli sporculardan oluşan bir kadronun olduğunu belirten Ülker, “Gece gündüz demeden çalışıyoruz ve yaz döneminde tatile bile gitmeden biz bu hentbolu nasıl geliştirebiliriz, Artvin’de nasıl büyütebiliriz düşüncesiyle hep çalıştık, bundan sonra da çalışmalarımıza devam edeceğiz. Artvin’i sportif anlamda hak ettiği yere çıkaracağımıza inanıyorum” dedi.

İskelet bir kadroya sahip olduklarını belirten Ülker, “Kadroyu koruduk ve devam ediyoruz. Geçen sene üniversiteyi kazanan sporcularımızı bu sene Artvin Çoruh Üniversitesi’ne yatay geçiş ve özel öğrenci statüsünden almak üzereyiz. Çocuklarımız burada devam ettiği takdirde inanın ki bizim dışarıdan transfer yapmaya ihtiyacımız yok. Artvin Çoruh Üniversite’nin büyük bir vizyonu ile birlikte dışarıdan gelecek sporcuları ile kadromuzu oluşturacağız” ifadelerini kullandı.

“ARTVİN HETBOLU ÇOK SEVİYOR”

Transfere çok sıcak bakmadığını belirten Ülker, “Artvin, hentbolu çok seviyor, çok yetenekli sporcular var ama ihtiyaç duyulduğu zaman önümüzdeki dönemlerde iki transfer yapmak istiyoruz. Bu transferlerde bu takımda abla görevini üstlenecek oyuncular olacak” dedi.

Artvin’de hentbolun nasıl geliştiğini anlatan Ülker, “Kız çocukları özel çocuklardır. Ailelerin bize güvenmesi ve uzun yıllar birlikte çalıştığımız için ister istemez başarı ile birlikte kenetlendik. Yani sporcu, aile ve antrenör üçgeninde vazgeçilmez bir unsur olduk. Başarı gelince aile de destekledi, sporcu da o alanda yürümeye başladı ve en önemlisi Artvin halkı bu çocukları takdir edince bizim devamlılığımız böyle arttı. Ben inanıyorum ki Artvin’de hentbol çok üst seviyelerde başarılara imza atıyor bundan sonra da devam edeceğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Ali Eray ÇELİK

Editör: Editör Masası