Artvin Hopaspor Kulübü, uzun süredir devam eden yönetim ve başkan belirsizliğini aşamıyor.

TFF 3. Lig takımları arasında yer alan Artvin Hopaspor Kulübü’nün 12 milyonun üzerinde borcu bulunduğu için yönetime kimse talip olmak istemiyor.

Sezon boyunca play-off maçlarına kalmak için mücadelesini sonuna kadar kullanan Hopaspor’un o dönem destekçisi olan siyasiler, iş insanları ve taraftarların son gelişmelerde duruma karşı ilgi göstermemesi dikkat çekiyor.

Şeniz Aytaş Başkan Seçildi Şeniz Aytaş Başkan Seçildi

Artvin Hopaspor üzerinden isim yapan birçok kişinin, başkan ve yönetim belirsizliği devam ederken elini taşın altına koymadıkları için kulübün bu duruma geldiği ifade ediliyor.

Geçtiğimiz ay yapılan Olağanüstü Genel Kurulda oluşturulamayan yönetimi belirlemek için Hopa Ticaret ve Sanayi Odası, Hopa Belediyesi ve STK’lar öncülüğünde yeni dönemin yönetim kurulu oluşturulması beklenirken bu süre zarfında başarı elde edilemedi.

Öte yandan 24 Haziran’da başlayacak olan 2024-2025 futbol sezonu Birinci Transfer ve Tescil Dönemi'nde futbolcu ve teknik heyetini belirlemesi gereken kulübün gidişatındaki soru işaretleri önümüzdeki sezonda mor beyazlı takımın yeşil sahalarda olup olmayacağı kentte tartışma konusu haline geldi.

6 Temmuz’da olağanüstü kongreye yeniden gitme kararı alan kulübün bu seçimde yeni yönetimini ve başkanını bulup bulamayacağı sorusu cevap bekliyor.

Konu hakkında Valilik de dahil olmak üzere, Ticaret ve Sanayi Odaları, Belediye Başkanları, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, iş insanları ve taraftarların üzerine düşen görevi yerine getirmesi önem arz ediyor.

Editör: HİKMET BAŞAR