31 Mart 2024 yerel seçimlerine sayılı günler kala muhtar adayları da çalışmalarına hız verdi.

Borçka’da Gündoğdu Mahalle Muhtarlığına Aday olan Turgay Yelkenci, seçim çalışmalarına devam ederken yapılacak projeler hakkında da bilgiler vererek mahalle halkına kendini tanıtmaya devam ediyor.

23 yıldır Gündoğdu Mahallesinde ikamet eden evli ve bir çocuk babası olan Turgay Yelkenci, tecrübeli, yardımsever ve güvenilir kadro ile aday olduklarını söyledi. Mahalledeki problemler hakkında bilgi sahibi olduğunu ve bu sorunların çözülmesi için yetkililere talepleri ileteceklerini ifade etti.

Yelkenci konuşmasının devamında “Tüm problemleri bilen ve yaşayan biri olarak sorunları giderecek ve oluşabilecek sıkıntıların üstesinden geleceğimizden emin olabilirsiniz. Kamu kurumlarının çalışmalarını yakından takip ediyoruz ve mahallemizin ihtiyaçları dahilin de taleplerimizi ileteceğiz ve alacağız. Mahallemiz hak ettiği seviyeye ulaşana kadar tüm kurumların kapılarını aşındıracağız. Mahalle muhtarı ne yapabilir düşüncesini değiştirip bütün muhtarlara örnek teşkil edecek iyilik ve yardımlaşma hareketini hayata geçirip mahallemize verimli bir dönem sunacağız. Sesiniz sesimiz olacak mahallemizin problemleri çözülecek” dedi.

“İcraat İçin Geliyoruz”

Halk Eğitim Merkezinden Duyuru Halk Eğitim Merkezinden Duyuru

Muhtar Adayı Turgay Yelkenci “mutlu ve temiz bir gelecek bizim elimizde, icraat için geliyoruz” diyerek mahallede yapılacak projeler hakkında bilgi verdi.

Kaldırım olmayan bölgelere sabit dubalar ve güvenli yürüyüş yollarının yapılması, ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarının karşılanması, sokak hayvanlarına sağlıklı yaşam bölgesi oluşturma, kütüphane ve planlanan projeleri hakkında bahseden Yelkenci,  “Çocuklarımızın evlerinden okullarına giderken zorlanmamaları için, kaldırım olmayan bölgelere sabit dubalar ile güvenli yürüyüş yollarının yapılması. Mahalle ve ilçemizdeki kadınlarımızın iş ve evlerindeki yorgunluklarını atabilecekleri moral motivasyonlarını yükseltebilecekleri eğlence programları planlanıp halk eğitim merkezinde icra edilmesi. Geleceğimiz için eğitim önemli. Ben ve yönetim kadrom da bu konuda duyarlılığını göstererek ihtiyaç sahibi çocuklarımızın kırtasiye ihtiyaçlarını karşılama konusunda destek olacağız. Tüm ilkokul 1 sınıflara okulların açılışında kırtasiye seti hediye edilecek. Çocuklarımızın yüzündeki tebessümün sebebi olmak ister misiniz? 3 - İhtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarının karşılanması, engellilerimizin haklarını almaları konusunda hep yanlarında olacağım ve her türlü desteği sağlayacağım. Her ay toplantı yapıp mahallemizdeki talepleri değerlendirerek gerekli adımları atacağız.

Sokak hayvanlarının insanları rahatsız etmeden sağlıklı yaşamaları için bölge oluşturulup orada beslenmeleri sağlanacak ve muhafaza edilecekler. Müsait bölgelere kamelya ve bank konması konusu önceliklerimiz arasında bulunmaktadır. Sağlık ocağı çevresinde müsait bir noktaya çocuk parkı yapımı konusunda gerekli kurumlar ile görüşülüp planlanmasını sağlayacağız. Muhtarlık binasının kütüphaneye dönüştürülüp ihtiyaç fazlası kitap defter vb. ürünlerin oradan ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını sağlayacağız. Kullanılamayacak durumda olan materyallerin ise geri dönüşüme kazandırılması konusunda elimizden geleni yapacağız. Orman işletmesi kavşağındaki trafik karmaşasını gidermek için göbek yapımı ile özellikle mesai başlama ve bitiş saatlerindeki trafik karmaşasının minimize edilmesi sağlanacaktır. sağlık ocağının solundaki yeni açılan yolun bir an önce faaliyete geçirilip, orman işletmesi kavşağının yoğunluğunun giderilmesi konusunda ivedilikle adım atılmasını sağlanacaktır. Mahallemiz adına sosyal medya hesabı açılıp elektrik, su kesintileri ve diğer duyuru bilgilendirmeler güncel olarak paylaşılacaktır. Aynı kanaldan ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağımız ürünlerin bilgisi ve dağıtılma zamanının paylaşılması ile ihtiyaç sahipleri eksiklerini temin edecekler. Devlet kurumları ile birlikte, mahallemiz ile ilgili projeleri talepleriniz doğrultusunda düzenlenmesi sağlanacaktır. Mahallemizde bulunan müsait ve görüntü kirliliği oluşturan duvarlara yöremize uygun figür ve manzara çizimleri uygulanıp daha iyi bir görsellik kazandırılması sağlanacaktır” diye konuştu.

Turgay Yelkenci, Gündoğdu Mahalle Muhtarlığı ekibi şu şekilde; Tarık Demirci, Sebahattin Çil, Ahmet Bülbül, Okan Kara, İsmail Önder, Tanju Küçük Yılmaz, Hasan Çaloğlu, Emrah Köse

Editör: AYŞE ÖZDER