Ali Nihat Gökyiğit Botanik Bahçesi Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde yürütülen ihtisaslaşma projeleri arasında yer alan ve Ziraat Bankasının sponsorluğundaki ‘Tıbbi Aromatik Bitkileriyle Sürdürülebilir Kırsal Kalkınma Yolunda Artvin ’, ‘Artvin’de Tıbbi Aromatik Bitki Potansiyel Alanlarının Belirlenmesi (Envanteri), Halkın Bilgi Düzeyinin Ölçülmesi, Canlı Materyal ve Tohum Temini’, ‘Artvin’de Aromatik Bitkilerin İşleme ve Depolama Tesisinin Oluşturulması’ ve ‘Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi’ projeleri hakkında 22 Mart Çarşamba günü bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Artvin Barosu’ndan Arabuluculuk Eğitimi Artvin Barosu’ndan Arabuluculuk Eğitimi

2_DSC_7543

İl müdürleri, Açü'den ve il kurumlarından yetkililer ile vatandaşların katıldığı toplantıda ANG Botanik Bahçesi Müdürü Prof. Dr. Özgür Eminağaoğlu projeler hakkında bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

Proje paydaşlarının görüş, öneri ve beklentilerini almak amacıyla düzenlenen programda bu zamana kadar projelerde yapılan işler ve yapılması planlanan çalışmalar değerlendirildi.

Proje paydaşlarının görüş, öneri ve beklentilerini almak amacıyla düzenlenen toplantıda bu zamana kadar projelerde yapılan işler ve yapılması planlanan çalışmalar değerlendirildi.

1_DSC_7540

Toplantıya kamu kurumlarından Artvin Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sebahattin Dönmez, Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran ve Spor Hizmetleri Müdürü Latif Yılmaztürk, Artvin İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Alaeddin Zeren, Artvin Orman Bölge Müdürlüğü Ağaçlandırma ve Silvi Kültür Şube Müdürü Cihangir Dedeağaoğlu, Artvin İl Ticaret Müdürü Bilal Taş, Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Şube Müdürü Zeliha Güney, Ar-Ge Birimi Sorumluları Tuğçe Demir Akın ve Sibel Bayraktar, Artvin Şavşat Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Filiz Özcan, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt ve Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İrfan Yıldırım, Artvin Kadın Girişimciler Turizm ve İşletme Kooperatif Başkanı Hatice Nur Ersöz, Artvin Şavşat Kadın Derneği Filiz Küçükaltun, Artvin Şavşat Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Atanır Şahin, Teknik Öğretmen Servet Varan, İş insanı Vural Temel, Artvin Vezirköy’den Çiftçi Ferit Kantar, Artvin Çoruh Üniversitesi Bilim-Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Doç. Dr. Emrah Peşman ve birim personeli katılım sağladı.