Borçka ilçesinde okullarda ve evlerin bacalarından çıkan dumanlar ilçeye kötü koku yaymaya devam ediyor.

Bugün Borçka emniyet binası bacasından çıkan dumanlar yol üzerinden geçen vatandaşların nefes almasını zorlarken çevrede yaşayan vatandaşlar ise balkon kapılarını ve pencerelerini açamaz hale geldi.

İlçenin her mahallesinde aynı durumdan şikayetçi olan vatandaşlar yetkililerin duruma el atması gerektiğini söylediler. Bacalardan çıkan duman ile oluşan koku ve pislik nedeni ile balkonları kullanamaz hale gelen vatandaşlar sağlıkları açısından da endişe etmeye başladılar.

“Avlanma Harcı Bir Kere Alınmalı” “Avlanma Harcı Bir Kere Alınmalı”

Bacadan ara ara çıkan siyah dumanlar hem çevre kirliliğine neden olurken hem de bölgede yaşayan insanların evlerinin kirlenmesine sebep oluyor.

Borçka’da her sene rastlanılan bu görüntü vatandaşı olumsuz etkilerken yetkililerin ne yapacağı merak konusu oldu. Yoğun duman ve ağır kokudan şikayetçi olan vatandaşların yanı sıra astım hastaları ve alerjisi olanlar için de ciddi sağlık sorunları oluşturuyor.

İlçede sık sık duman sorunu ile karşılaşan vatandaşlar ağır koku ve siyah dumanların kömür mü yoksa baca temizliği ile ilgili mi olduğunu merak ederken yetkililerin de kısa sürede yaşanan olay hakkında önlem almalarını bekliyor.

Ayla ALKAN