"Kafes-49" Operasyonlarında 147 Şüpheli Hakkında İşlem Yapıldı "Kafes-49" Operasyonlarında 147 Şüpheli Hakkında İşlem Yapıldı

Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Engin Şen, Şavşat Karaköy köyünde yol açma çalışması sırasında meydan gelen çığda hayatını kaybeden İl Özel İdaresi personeli kepçe operatörü Gökhan Yılmaz ailesine baş sağlığı dileklerini iletti.

Yaşanılan üzücü olay nedeni ile “sessiz kesimin sesi olmaya devam edeceğiz” diyen Şen, gece gündüz çalışan işçilerin hakları ve istirahatleri noktasında bağlı oldukları sendikalar tarafından konuların takip edilip edilmediğini sorarak şu sözleri dile getirdi “Tüm Artvin ilimize Şavşat ilçemize iş arkadaşlarını kaybeden il özel idaresi işçi kardeşlerimize ve Gökhan Yılmaz’ın kederli ailesine baş sağlığı diliyorum”

“Bu vesile ile de bir konuyu dile getirmeyi kendime borç biliyorum. Gecesini gündüzüne katıp her türlü fedakarlığı yapan, canı pahasına halka hizmet götürmeye uğraşan bu işçi kardeşlerimiz acaba haklarını alabiliyorlar mı? Fazla mesailer iş güvenlikleri ve yoğun tempoda çalışmalarına karşılık gerekli istirahatleri yöneticileri tarafından düzenleniyor mu? Bağlı oldukları sendikalar bu konuları takip ediyorlar mı? Bu ve bunun gibi benzeri ölüm ve yaralanma ile sonuçlanan başka bir olay daha yaşanmaması için İl özel idaresi yönetici kadrosunun tekrar gözden geçirilmesi mı gerekli? Her zaman sessiz kesimin sesi olmaya devam edeceğiz. Ayrıca Borçka ilçemize ve Borçka halkımıza da geçmiş olsun diliyorum” dedi.

Haber Merkezi