Borçka Merkez Mahallesi mevcut muhtarı ve 31 Mart yerel seçimlerde yeniden aday olan Şengül Yaşar Mehroğlu, kadınlar için matine düzenledi.

İlçedeki tüm kadınların katılım gösterdiği matineye ilgi çok büyük oldu. Muhtar Mehroğlu, mekanın kapasitesini aşan bir katılım olması ile takviye sandalyeler getirilerek katılımcıların rahat etmesini sağladı.

Kadınlar Matinesi Düzenledi3

Güncel hayattaki sorumluluklar ve iş streslerini atmak için sosyalleşen kadınlar çoşkulu bir şekilde anın tadını çıkardılar.

Yıldız Düğün Salonunda gerçekleştirilen ve kadınların doyasıya eğlendiği matineye şarkıcı Sıla Kurt renk katarken ev hanımlarının adeta unutamayacakları bir eğlence yaşandı. Gecede kadınların dans pistinden bir saniye bile inmedikleri dikkatlerden kaçmadı.

Muhtar Encümen Seçimi Gerçekleşti Muhtar Encümen Seçimi Gerçekleşti

Merkez Mahalle mevcut muhtarı Şengül Yaşar Mehroğlu, yeni dönemde seçilmesi durumunda her sene kadınlar matinesinin düzenlenmesi için çaba göstereceklerini kaydetti. Mehroğlu gün sonunda yaptığı konuşmasında “Bu gecenin aslında amacı rahmetli Berkay içindi 8 Mart’ta Kadınlar Gününde ona özel bir gece yapıyordum ben bağış gecesi altındaydı aslında. Geçtiğimiz günlerde kaybettik oğlumuzu o yüzden ertelemiştik bize yakışmaz dedik o gece yapmak. Bugüne denk getirdik yine toplanan bağışımızın bir kısmını Berkay’ın mevlüdü için kullanacağız. Bir SMA hastası bebeğimiz var onun içinde bağış topluyoruz ona vesile olduk.  Ben isterdim ki her dönem bunu yapabileyim ama bütün talihsizlikler beni buldu pandem, deprem, sel ama olsun her şeyde bir hayır var diyoruz şimdiye nasipmiş. Katılımda çok güzel oldu nasip olursa bundan sonra her sene düşünüyoruz. Katılım çok güzel sığdıramadık ekstra sandalyeler getirttik. Çok insanın kalbine dokunduğuma inanıyorum ben, diyaloglarımızın çok güzel olduğuna inanıyorum. Gecenin bir yarısı da kapılarını çalıp oturabiliyorum o yüzden memnunuz halimizden” dedi.

Etkinlikte Borçkalı kadınlar Sıla Kurt müzikleri ile doyasıya eğlendi. Matinede ikramlar ve çekiliş yapılarak sürpriz hediyeler dağıtıldı. Salonu dolduran kadınlar gönüllerince eğlendi.

Borçka yöresine ait oyun havaları ile Borçka’yı sallayan kadınlar unutulmaz bir gece yaşadı.

Whatsapp Image 2024 03 22 At 23.07.12

Editör: AYŞE ÖZDER