Kariyer Günleri kapsamında Şehit Savaş Gedik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 'Sınav Stratejileri ve Sınav Öncesi Yapılması Gerekenler' konulu söyleşi gerçekleştirildi.

İlçe Kaymakamı Fahrettin Fazıl Ata, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Bakır ve Şube Müdürü Fatoş Özlem Güneş katılımıyla gerçekleşen söyleşide “Sınav Stratejileri ve Sınav Öncesi Yapılması Gerekenler” anlatıldı.

Mesleki Çalışmalarına İstedikleri İllerde Katılacak Öğretmenlerin Başvuru Süresi Uzatıldı Mesleki Çalışmalarına İstedikleri İllerde Katılacak Öğretmenlerin Başvuru Süresi Uzatıldı

'Kariyer Günleri''nin ilk gününde öğrencilerin hedeflerini sağlıklı bir şekilde belirlemeleri, meslekleri eğitim aşaması ve çalışma koşulları bakımından daha iyi tanıyıp irdelemeleri, meslek tercihi ve kariyer planlamasında doğru adım atmaları adına İlçe Kaymakamı Fahrettin Fazıl Ata tarafından öğrencilere kaymakamlık mesleği hakkında bilgiler verildi. 

Kurummmm-1

İlçe Kaymakamı Fahrettin Fazıl Ata söyleşide günümüzde birçok kişinin eğitimi boyunca iş yaşamına yönelik bireysel kariyer hedefi belirlediğini, bunlara ulaşmak için kendini geliştirmeye çalıştığını, kurumların da bünyesindeki personele yönelik kariyer planları yaptığını belirterek hayal kurmanın, ne istediğini bilmenin, çalışmanın, araştırmanın ve çok yönlü olmanın önemine vurgu yaptı.

Öğrenciler İlçe Kaymakamı Fahrettin Fazıl Ata ile son derece samimi, keyifli ve yararlı geçen sohbetleri sonunda mesleklerle ilgili akıllarındaki sorulara cevap buldular hem de meslek yaşamının içinde olan kişilerle konuşarak örnek alabilecekleri kişileri tanımış oldular.

Borçka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Editör: Editör Masası