Milli Mücadelenin Cesur ve Kayıp Kadınları Sahnelendi Milli Mücadelenin Cesur ve Kayıp Kadınları Sahnelendi

25 Ağustos 2022 yılında Borçka Kaymakamı olarak göreve başlayan Hakan Contarlı, 30 Nisan 2024 tarihinde görev süresinin dolması ile Borçka’dan ayrılıyor.

Borçka’da ki bir açılış programında veda konuşması gerçekleştiren Borçka Kaymakamı Hakan Contarlı, son görev günü ile birlikte duygusal anların yaşandığı bir veda gerçekleşti.

Whatsapp Image 2024 04 30 At 16.38.09

Contarlı, Borçka’ya olan sevgi ve hizmet anlayışını vurgulayarak görev süresi boyunca birlikte çalıştığı ekip arkadaşlarına ve Borçka halkına teşekkür etti.

“Memleket için hep birlikte çalıştık” diyen Contarlı, veda konuşmasında şu ifadelere yer verdi “Borçka benim ilk göz ağrım, ilk görev yerim. Elimden gelenin fazlasını yapmaya çalıştım biraz duygulanıyorum çünkü etrafa baktığımda benim buradaki ailemi görüyorum. Borçka’yı başka sevdim elimden geldiğince var gücümle hizmet etmeye çalıştım. Kimseyi ayırt etmemeye çalıştım a kişisi b kişisi diyerek ayırt etmedim. Tek ayırt etmeye çalıştığım şey ihtiyaç sahibi mi, değil miydi bu ikisinin haricinde hiçbir şeyi ayırt etmedim. Elimden geldiğince çarşıda, pazarda, sokakta, bahçede, düğünde her yerde birlikte yürümeye çalıştık. İstişare etmeden hiçbir işi yapmamaya çalıştım. Her birinizle görüş alışverişinde bulundum ve ortak fikirlere görev yapmaya çalıştım. Umarım başarılı olmuşumdur. Memleket için hep birlikte çalıştık. Bu süreçte beni hiç yalnız bırakmadınız. Her işi, her çalışmayı, her projeyi ama en önemlisi her mücadeleyi hep beraber verdik. O yüzden sizlere çok teşekkür ediyorum.

Her birinizle ayrı ayrı hukuğumuz, dostluğumuz, abiliğimiz, kardeşliğimiz ve ablalığımız her şeyimiz oldu. Beraber karar aldık, beraber yürüdük ve beraber mücadele ettik. Haklarınızı helal edin benden yana hakkınız varsa helal olsun.”

Borçka Kaymakamı Hakan Contarlı’nın Borçka’ya iz bıraktığını vurgulayan Belediye Başkanı Ercan Orhan, “Biz Borçkalılar olarak kendisini çok sevdik hem de bir devlet adamı olarak kendisine çok güvendik. İnşallah bundan sonraki yaşam kesitlerinde de bundan sonraki çalışma alanlarıyla da başarılar diliyoruz. Biz kendisini her zaman takip etmeye devam edeceğiz. Ben her zaman şunu söylerim ‘nerede olursanız olun, nerede yaşarsanız yaşayın iz bırakmak önemlidir’ sayın kaymakamımda bu konuda gerçekten Borçka’ya bir iz bıraktığını düşünüyorum. Genç bir yaşta Borçka’ya çok katkıları oldu, hiçbir zaman kimseyi ayırmadı herkesle iyi iletişimler kurdu bundan sonraki yaşamın da kendisine başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.

Whatsapp Image 2024 04 30 At 16.38.09 (1)Whatsapp Image 2024 04 30 At 16.38.10 (1)Whatsapp Image 2024 04 30 At 16.38.08

Editör: AYŞE ÖZDER