Artvin’in Borçka ilçesinde bulunan Acarlar Meslek Yüksekokulun da okumaya hak kazanan öğrenciler barınma telaşına girdi. Borçka’da emlakçılık yapan Sevgi Keskinkurt Akyüz, yeni eğitim-öğretim yılı için ev arayışına başlayan öğrencilerin sobalı ev kira fiyatlarını duyunca geri dönüş yapmadıklarını belirtti.

Öğrenciler kiralık ev bulmakta sorun yaşarken emlakçılarda daire bulmakta zorluk yaşıyor. Memleketlerinden üniversite okumak için gelen öğrenciler kira fiyatlarının yüksek olması nedeni ile sıkıntı yaşıyor.

Öğrenciler Filistin Yararına Kermes Düzenliyor  Öğrenciler Filistin Yararına Kermes Düzenliyor 

İl dışından gelen öğrencilerin emlakçıları arayıp iletişime geçtiğini söyleyen Akyüz, ev sahiplerinin cinsiyet ayrımı yapmadan öğrencilere destek olmaları gerektiğini şu sözlerle dile getirdi “Ev var fakat sobalı ev fiyatları bile çok yüksek olduğu için öğrenciler ev fiyatlarını duyunca geri dönüş yapmıyorlar. Büyük bir ihtimalle öğrenciler arasında haberler çok hızlı yayıldığı için fiyatlardan haberdarlar. Şuan gelmedikleri içinde doğru düzgün bir sürkülasyon yok. Bugün burada yaşanılan sorunlar ile ilerde bizim çocuklarımızda farklı şehirlerde aynı sorunu yaşayacak. Ev sahiplerinden tek temennim kız çocuğu, erkek çocuğu mu diye soruyorlar. Bunu yapmasınlar zaten Borçka şartları zor, ev bulma imkanları zor. Çocuğumuz gibi benimseyip onları koruyup kollamamız gerekiyor. Emlakçıyım ama bu durumdan rahatsızım” dedi.  

Ayla ALKAN