Yazar Şener’den, Başkan Orhan’a Ziyaret Yazar Şener’den, Başkan Orhan’a Ziyaret

Borçka İbrikli Köyü Esentepe Mahallesine bağlantı sağlamak amacıyla 2024 yılında yapımı tamamlanan köprü, aradan geçen yaklaşık dört ayda bağlantı yollarının yapılmaması nedeniyle ulaşıma açılamadı.

Bölge halkı evlerine ulaşmak için 18 kilometre fazladan yol gittiklerini ani bir durumda itfaiye ve ambulansların bölgeye gelemeyeceklerini ifade ettiler.
2024 yılında yaşanılan mağduriyetin içler acısı olduğunu söyleyen halk, yetkilileri bağlantı yolu yapılması için göreve çağırdı.
Bölge halkından Mehmet Özçelik, ulaşımda zorluk yaşadıklarını belirterek köy halkı olarak mağduriyet yaşadıklarını vurguladı.

6 C B4 E A A7 5 A31 4349 8 B41 F A23 A D002 F18

Borçka’ya 3 kilometre uzaklıkta bir köy olduğunu söyleyen Özçelik, yıllardır köprü hayali kurduklarını şimdilerde ise bağlantı yolu yapılması için mücadele verdiklerini aktardı.
Özçelik, yaşadıkları mağduriyetleri şu sözlerle dile getirdi; “ Yıllarca köprü için uğraştık şimdi köprümüz var yolumuz yok. Köprü yapıldı bağlantı yolu yapılmadı, dört aydır bağlantı yolunun yapılması için bekliyoruz. Köyde arılarımız, hayvanlarımız var onlara ulaşabilmek için daha uzak köyden ekstra olarak gidiyoruz. Araçlarımız bitti artık, ufak araçlarla gidemiyoruz arazili araçlarla gezmeye çalışıyoruz. Gelen misafiri evimize indiremiyoruz, sekiz kez cimere yazdım altı kez kaymakamlığın açık kapısına yazdım, kaymakama çıktım sıraya aldık dediler allaha şükür 3 yıl oldu hala sıradayız. Son çaremiz kaldı arıları. hayvanları getirip kaymakamlığın kapısına bırakacağız. Başka yapacak hiçbir şey kalmadı. 
18 kilometre daha fazladan yol gidiyoruz. Gittiğimiz yolda yol değil zaten, yangın olsa itfaiye gelmez, hastamız olsa ambulans gelemeyecek. Bu çağda bu mağduriyeti yaşamaktayız. 8 hanevarız burada hepimiz aynı zorluğu yaşamaktayız. Buradan yetkililere seslenmek istiyorum hangi çağda yaşıyoruz yapacakları bir yol. Onuda vatandaşa çok görüyorlarsa onada bir şey diyemiyorum. Borçka’ya 3 kilometre yakında bir köyüz çözüm bekliyoru.”
Yıllarca ulaşımda sıkıntı yaşayan ve uzun süre köprü yapılmasının hayalini kuran bölge halkı, yeni köprünün kısa sürede bağlantı yollarının yapılması ile birlikte hizmete açılmasını bekliyor.

F1658 B4 F 27 F6 4530 B F1 A 5138 E2491 A E D

Editör: AYŞE ÖZDER