Bu sebeple Artvin Gençlik ve Spor Merkezi’nde gecikmiş olan Kültür Sanat Yarışmaları yapıldı.

Yapılan yarışmalara 7 ilçeden ilçe birincileri katıldı. Yarışmalar; bilgi yarışması, şiir okuma yarışması ve müzik yarışması olarak planlandı. Bilgi yarışmasında katılan okullardan Arhavi'den gelen ekip birinci oldu. Şiir yarışmasında 2 kategori vardı. 13-17 yaş ve 17 yaş üzeri burada da yine kendi kategorilerinde birinci olan gençler oldu. Müzik yarışmasında bir Halk Müziği anlamında yarışma oldu. Bir de Caz türünde yarışma oldu. Bu kategorilerde de yeterli sayıda öğrenci ilçelerden katıldı ve burada il birinciliğini gerçekleştirmiş oldu. İl birincisi olan gençler çalışmalarına devam edecek. Önümüzdeki günlerde Ordu ilinde yapılacak olan bölge finaline gidecekler.

Kültür Sanat Yarışmaları yapıldı (2)

Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde Gençlik Hizmetleri Müdürü olarak görev yapmakta olan Hayati Güneri, “Umut ediyoruz ki gençlerimiz burada bölge finalinde kazanarak orada da dereceye girerek ilimizi Türkiye finallerinde temsil etme hakkını elde ederler” dedi.

Güneri, Gençlik Merkezi’nin gençlerden beklentisinin yarışmada kaçıncı olduklarının değil, önemli olanın gençlerin medeni cesaret göstermeleri, sahne almaları, seyirci karşısında kendilerini ifade etmeleri ve buradan bir tecrübe kazanmaları olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“Bu tecrübeleri ile de hayatta kendilerine bir ışık tutmaları anlamında biz onları destekliyoruz. Bölgede de Türkiye finalinde de derece yapsalar da yapmasalar da biz onları çok seviyoruz ama tabii ki marifet iltifata tabidir. O marifetinde bir karşılığı olsun istiyoruz. İnşallah dua ediyoruz onlar da hak ettikleri birincilikleri dereceleri Türkiye finalinde elde ederler.”

“GENÇLERİMİZ BİZE GELEBİLİRLER ONLARA ÇALIŞMA ORTAMI SAĞLARIZ”

Öğrencilerin Halk Oyunları Başarısını Kutladı Öğrencilerin Halk Oyunları Başarısını Kutladı

Kültür Sanat Yarışmaları yapıldı (3)

Güneri, bu yarışmanın gecikmiş bir şekilde de olsa yapıldığını belirterek,  2024 Ocak ayı itibarıyla yeni Kültür Sanat Yarışmaları müracaatlarının başlayacağının haberini gençlere duyurarak şöyle söyledi:

Kültür Sanat Yarışmaları yapıldı (4)

“Gençlerimiz bize gelebilirler onlara çalışma ortamı sağlarız. Eksiklikleri varsa Milli Eğitim'den Müzik öğretmenlerimizden, Güzel Sanatlar mezunlarından destek alarak onların eksikliklerini gideririz. Böylece yeni sezondaki Kültür Sanat Yarışmalarına hazırlık yapmış olurlar. Şiir, bilgi yarışması, müzik ve bu yıl yapmadığımız münazara kategorisinde yarışmalarımız olacak.

Kültür Sanat Yarışmaları yapıldı (6)

Artvin'imizde eksik olan bir de tiyatro var. Örneğin şu an; biz tiyatroya ekip gönderemedik. Çünkü geçen yıl olan ekibimiz mezun oldu. Üniversiteye gitti ve dağıldı. Onun için bu da bir tüyo olsun gençlerimize bir önceden bilgi vermiş olalım. Tiyatro dalında hazırlanıp gelen ekibimiz bizleri İnşallah bölgede 2024'te temsil eder.

Gençlerimizi Gençlik Merkezi’mize bekliyoruz. Gençlerimizi eğitmek isteyen eğitmenlerimizi de bekliyoruz. Gençlik Merkezi’mizin imkanlarından yararlansınlar istiyoruz.”

Ayla ALKAN

Kültür Sanat Yarışmaları yapıldı (5)

Editör: AYLA ALKAN