Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye Diyanet Vakfı ile beraber yürüttüğü Vekaletle Kurban Organizasyonunu daha geniş kitlelere duyurmak ve vatandaşların Kurban bağışlarını kabul etmek amacıyla Murgul İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Murgul Şubesi tarafından Murgul Meydanında  "Türkiye Diyanet Vakfı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve Bağış Standı" açılmaya başlandı.

2024 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu için ilçe merkezine kurulan standın TDV Murgul Şubesi olarak Kurban Bağışı almaya ve halkı davet edip bilgilendirmeye devam ettiklerini söyleyen Murgul İlçe Müftüsü Musa Kazım Demir, “Bu yılda her yıl olduğu gibi 'Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş' adı altında bizlere emanet edilen Kurban bağışlarını hem yurt içinde hem de yurt dışında gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. İlçemiz merkez, köy ve mahalle camilerimizde kampanya ile alakalı tüm duyuru ve bilgilendirmeleri yazılı, görsel ve şifahi olarak yapmaktayız. Bu sene yurt içi Kurban Bağışı 11.750 TL, yurt dışı Kurban Bağışı ise 4.750 TL olup tüm bağışçılarımızı emanetlerini bizlere ulaştırmaları için bekliyoruz" dedi.

Demir, ayrıca kampanyaya katılım sağlamak isteyen vatandaşların, il ve ilçe müftülüklerini ziyaret ederek, TDV bağış stantlarına gelerek, din görevlileri ve tüm PTT şubeleri, bankalar aracılığıyla TDV kurban programına katılabileceklerini ifade etti.

Murgul HEM Yıl Sonu Sergisi Düzenledi Murgul HEM Yıl Sonu Sergisi Düzenledi

Whatsapp Image 2024 05 29 At 16.48.00

Editör: AYŞE ÖZDER