Bugün öğle saatlerinden itibaren Artvin'in güneyinde yerel olarak kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışların etkili olacağı tahmin ediliyor.

MGM, ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına gibi olumsuz hava koşullarının ulaşımda aksamalar yaratabileceği konusunda vatandaşları dikkatli ve tedbirli olmaya çağırdı.

Beklenen bu olumsuz hava koşulları nedeniyle, özellikle su baskını, sel, heyelan ve yıldırım risklerine karşı önlem alınması büyük önem taşıyor. MGM, vatandaşların ve yetkililerin gerekli tedbirleri alarak olası riskleri en aza indirmesi gerektiğini vurguladı.

Artvin Valiliği de bu meteorolojik uyarı doğrultusunda vatandaşları bilgilendirerek, olası risklere karşı hazırlıklı olunması gerektiğini belirtti. Valilik, yağışların etkili olacağı bölgelerde yaşayan vatandaşların dikkatli olması ve gerekli tedbirleri almaları önem arz ettiğini açıkladı.

Yeniden Refah Partisi Aşure Dağıttı Yeniden Refah Partisi Aşure Dağıttı

Vatandaşlar, su baskını, sel, heyelan, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi durumlara hazırlıklı olmalıdır.

Vatandaşların güvenliği için gerekli önlemleri almaları ve yetkililerin uyarılarını dikkate almaları önemli olduğunu belirten Artvin Valiliği bu süreçte dikkatli olunması ve gerekli tedbirleri alınarak, can ve mal güvenliğini koruması konusunda uyardı.

Valilik, Artvin ve çevresindeki vatandaşların bu uyarılara karşı duyarlı olmalarını ve olası acil durumlarda yetkililerle iletişim halinde olmalarını tavsiye etti.

Editör: ALİ ERAY ÇELİK