Vatandaşlar sebze ve meyve alışverişlerini yapmak üzere kentte her hafta pazartesi günleri kurulan halk pazarının yolunu tuttu. Pazarda en dikkat çeken fiyat artışı limonda yaşandı.
Son zamanlarda limon fiyatları sürekli yükseldiği, en son tanesi 10 lira olan limonun fiyatına 5 lira zam gelerek 15 liraya çıktığı görüldü. 
Pazara gelen vatandaşlar, limon fiyatlarının artışına tepki gösterdi. Özellikle limonun günlük hayatta sık kullanılan bir ürün olması, fiyat artışının vatandaşları derinden etkilediği gözlemlendi. 
Öte yandan pazar esnafı ise bu artışı geçen yılın limonlarının depolarda çürümesine ve bu yılın az ürün vermesine bağladı.
Artvin'deki limon fiyatlarındaki bu dikkat çekici artışın önümüzdeki günlerde nasıl bir seyir izleyeceği ise merak konusu olarak kalmaya devam ediyor.
Tezgahlar kayısıyla renklendi

4A45D74D 8873 489C Ad1B De80Fb1427F8
Pazar tezgahları mevsimine giren kayısılarla renklendi. Özellikle Iğdır kayısısı ilgi gördü. Pazar esnafı tarafından kilosu 50 liradan satılan Iğdır kayısısının sezonunun kısa süre içinde sona ereceği belirtildi. Pazarda en pahalı ürün ise 100 liradan satılan kiraz oldu. 
Diğer ürünlerin fiyatları ise şu şekilde:
Karpuz 20 lira, kavun 25 lira, domates ve salatalık 40 lira, organik domates, pembe domates, yeşil biber, havuç ve kayısı 50 lira, kapya biber, şeftali, portakal, nektari ve üzüm 75 lira.

pazar

"Basın, Demokrasinin Temel Unsurudur" "Basın, Demokrasinin Temel Unsurudur"

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT