20 yılı aşkın Kaçkar TV’de “Artvin’den Gurbete Selam” programın sunuculuğunu yapan Bozar, mesleğinde edindiği tecrübe ve bilgiler ışığında muhtarlık görevini üstlenmek istediğini ifade ederek “Mezarlığımıza bakıyorum ve adamın mezar taşı kırılmış, yazısı gitmiş. Ben ve ekibim Orta Mahallemizin ölüsüne de dirisine de sahip çıkacağız. Biz bu işi hevesle bu işi aşkla bu işi sevdayla yapmak için yola çıktık” dedi.

Mesleği gereği halkla sürekli iç içe olduğunu belirten Bozar, “Ben bir yere gittiğim zaman efendim işte bir yetkili mevkiinin yanına gittiğim zaman bana bugün git yarın gel dedikleri zaman ısrar ederim mahallemizin sorunu varsa ve yapılacaksa yapılacaktır. O iş olana kadar yetkili kişi kimse kafasını yerim, orada yatarım o işi olana kadar.  Benim diğer muhtarlardan farkım gittiğim yerden alacağımı koparacağım, alacağım, geleceğim ve yaptıracağım” ifadelerini kullandı.

Uçurtma Şenliği renkli görüntülere sahne oldu Uçurtma Şenliği renkli görüntülere sahne oldu

Orta Mahalle’de sorun çok olduğunu ama çözülmeyecek sorununun olmadığını dile getiren Bozar, “Muhtar olan kişi girintili olacak,  hizmet amacıyla koşacak. Bugün Cumhurbaşkanımız çıksa ben muhtarların maaşlarını kaldırıyorum dese şerefim ve namusum üzerine yemin ediyorum ki yine adaylıktan çekilmem. Çünkü konu para değil” dedi.

Dere Mahallesi Muhtar Adayı Mustafa Bozar projelerini www.gundemartvin.com Haber Sitesine anlatı. Bozar yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı;

“Orta Mahalle’mizde en büyük sorunlardan bir tanesi, Orta Mahalle’mizin mezarlığı doldu. Biri vefat etse koyacak yerimiz yok. Mezarlık projemiz hazır gerekli mevkilere gittim onlardan onaylarını aldım ve Orta Mahalle’mizde 3 dönüm arazi ile aşağı yukarı bin 500 kişiye yakın tamamı mezarlık olabilecek bir yer bulduk.

Hod’lular Apartmanı’ndan aşağıya doğru inerken yaşlılarımız, çocuklarımız özellikle kışın karda, buzda, yağmurda yol çok dik olduğu için kayıyorlar ve düşüyorlar. Kolunu, bacağını kırıyorlar. Bunun basit bir çözümü var. Belediye başkanı adayları ve mevcut belediye başkanımızla görüştüm. Hod’lular Apartmanı ile Kültürevi arasında olan dik yola betondan tırtıllı yol ve yapacağız. 

Tarım İl Müdürlüğü’nün orada bir sulama kanalı var. Hemen onun altında yani Kültürevi’nin orada sulama sorunu var. Sulama yapmak isteyen vatandaşlarımız kim ne zaman sulayacak, kimin saati belli değil ve bunun sonucunda tartışma çıkıyor. Çözümü çok basittir. Kim sulama yapıyor o kanaldan, herkesi toplayacağız ve heyetimle birlikte Kimin kaç dönüm yeri olduğu ve kaç saatte sulama yapabilir onu hesaplayarak bir liste yapacağız ve sulamalar o listeye görse olacak.

Patika yollarımız var ve bu yollar çamurlu ve karanlık oluyor. Yolları kullanmak isteyenler çok zorlanıyor. Bu sorunu yola beton dökerek ve ışıklandırma çalışmasıyla insanlarımız oradan çok rahat şekilde yürüyebilecek.”

Mustafa Bozar Kimdir?

1969 doğumlu olan Mustafa Bozar, ilkokulu, ortaokulu ve listeyi Artvin’de bitirdikten sonra Fındık Tarım Satış Kooperatifi’nde çalıştı.  Giresun Üniversitesi Yüksekokul’unda Fındık eksperliği bölümünü bitiren Bozar, Borçka’da yaşarken Bedensel Engelliler Derneği başkanlığı yaptı.

20 yılı aşkın Kaçkar TV’de “Artvin’den Gurbete Selam” program yapımı ve sunuculuğu yapan Bozar, basın ve halkla ilişkilerle uğraşıyor. Program sayesinde Türkiye’nin, Avrupa’nın gözü kulağı olan Bozar, Orta Mahalle’ye muhtar aday oldu.

Ali Eray ÇELİK

Editör: ALİ ERAY ÇELİK