Başlarda 20 liraya satışa sunulan mandalina her hafta 5 lira artış göstererek zam şampiyonluğu zirvesindeki yerini korudu.  Semt pazarında mandalinanın kilosu bu hafta 35 liraya yükseldi.

Halk pazarında son durum ne? Halk pazarında son durum ne?

Mandalinanın sezonunun yavaş yavaş bitmek üzere olduğunu belirten Pazar esnafı, mandalinanın fiyatındaki artışı değerlendirerek, “En son 50 liraya kadar yükselir” dedi.

Depolardan geldiğinin bu sebeple yüksek fiyattan satıldığının bilgisini veren Pazar esnafı, bu hafta nar ve ayvada da artış görüldüğünü kaydetti.

Geçen hafta 50 liradan satılan nar ve ayva bu hafta 60 liraya yükseldi. 

Sebze meyve piyasasının her hafta artış seyrettiği aktaran Pazar esnafı, aslında tezgahtaki bütün ürünlere bir iki lira artış geldiğini ancak yansıtmadıklarını belirtti.

Pazarda satışa sunulan diğer ürünlerin fiyatları ise şu şekilde:

Kuru soğan 15 lira ve patates 20 liradan satışa sunuldu. Yeşil biber, kapya biber, patlıcan, kabak 50 liradan satışa sunuldu. Kıl biber ve çeri domates ise 60 liradan satışa sunuldu. Ispanağın kilosu 40 liradan, marul 30 liradan, taze soğan 20, maydanoz 10 liradan, dereotu 15 liradan satışa sunuldu. Havuç, turp, lahana 25 liradan, domates ve salatalık 40 liradan satışa sunuldu. Limonun tanesi 5 liradan, portakal ve mandalina 25 liradan satışa sunuldu. Muz 50 liradan, pırasa 25 liradan, karnabahar 30 liradan, brokoli, kereviz, 50 liradan satışa sunuldu. Tezgahın en pahalı ürünü 75 liradan satışa sunulan ananas oldu.

Ayşe ÖZDER

Editör: AYŞE ÖZDER