Artvin’de, SMA (Spinal Musküler Atrofi) hastası Mustafa Deniz Eroğlu için destek kampanyası kapsamında bir kermes düzenlendi. Trabzon’da yaşayan Mustafa Deniz Eroğlu’na yardımcı olmak amacıyla gerçekleştirilen etkinlik, Artvin Valiliği önünde yapıldı.

Eroğlu ailesinin öyküsü, umut ve sabır dolu bir 20 yılın ardından mutlu bir sonla başlamıştı. Trabzon’da yaşayan Rahime ve Hamit Eroğlu çifti, 30’lu yaşlarında evlendikten sonra 20 yıl boyunca çocuk sahibi olmayı bekledi. Sekiz kez tüp bebek denemesi yapan çift, nihayet 20 yıl sonra ikiz bebeklerine kavuştu. Ancak mutlulukları kısa sürdü, çünkü ikizlerden biri olan Mustafa Deniz Eroğlu’na SMA Tip-1 teşhisi kondu.

Whatsapp Görsel 2024 06 03 Saat 13.45.49 6Ca5D566Minik Mustafa Deniz’in tedavisi için başlatılan yardım kampanyası, Artvin halkının yoğun ilgisini çekti. Kermeste konuşan Mustafa Deniz Eroğlu’nun gönüllüsü Sinem Çalık, tüm Artvin halkını desteğe davet etti. Çalık, “Mustafa Deniz, 21 yıl üzerine sekizinci tüp bebek denemesinde dünyaya gelmiş bir bebek ve maalesef SMA Tip-1 ölümcül kas hastalığıyla mücadele ediyor. Mustafa Deniz’in bir an önce ilacına kavuşması gerekiyor. Biz de bugün onun kampanyasına destek olmak amacıyla burada kermes düzenliyoruz. Tüm Artvin halkının desteklerini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Etkinlikte elde edilen gelir, Mustafa Deniz’in tedavi masraflarına aktarılacak. Artvin halkının gösterdiği yoğun ilgi ve destek, Eroğlu ailesi için büyük bir moral kaynağı oldu.

Güney Azerbaycan'dan Pedal Pedal Artvin'e Güney Azerbaycan'dan Pedal Pedal Artvin'e

SMA hastalığıyla mücadele eden aileler için bu tür dayanışma etkinliklerinin önemi büyük. Mustafa Deniz Eroğlu’nun bir an önce sağlığına kavuşması ve gerekli tedaviyi alabilmesi için yapılan bu tür kampanyalar, toplumun birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek nasıl büyük bir fark yaratabileceğini gözler önüne seriyor.

Editör: ALİ ERAY ÇELİK