Halk Eğitim Merkezi Okul Öncesi Kursu ‘Küçük Mucitler’ sınıfı öğrencileri, trafik kurallarını öğrenmek amacıyla İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik şube polisleri ile denetim yaptı.

Sınıfta eğitici videolar eşliğinde polislerden bilgi alan çocuklar, daha sonra Çayağzı Mahallesi’nde bulunan trafik denetim noktasında uygulama yaptı.

küçük mucitler

Kolluk Kuvvetlerinden Sürücüler İçin Uyarılar Kolluk Kuvvetlerinden Sürücüler İçin Uyarılar

'Küçük Mucitler' sınıfı öğrencileri, trafik polisleri ile birlikte gerçek trafik ortamında uygulamalı eğitim aldılar. Bu sayede teorik bilgilerini pratiğe dökme fırsatı buldu.

Minik öğrenciler, trafik şube polisleri eşliğinde trafikte yaya geçişleri, trafik işaretleri ve kuralları hakkında bilgilendirildi.

küçük mucitler-2

Denetim sırasında araç sürücülerine kurallara uymaları konusunda uyarılarda bulunan çocuklar, trafik polislerinin görevlerini de yakından gözlemledi.

küçük mucitler-3

Küçük Mucitler anasınıfı öğretmeni Büşra Kesemen, etkinlik hakkında yaptığı açıklamada, “Bu etkinlik, çocuklara trafik kurallarını öğretmenin yanı sıra, toplumsal farkındalığın artırılmasına da katkı sağladı. Minik öğrencilerim güvenli bir şekilde nasıl karşıdan karşıya geçeceklerini, trafik işaretlerini nasıl okuyacaklarını ve araçların durmasını beklemenin önemini öğrendiler. Aynı zamanda, polislerin yaptığı çalışmaları yerinde gözlemleyerek, onların toplum güvenliği için ne kadar önemli bir rol üstlendiklerini de anladılar. Çocuklarımızın trafik kurallarını erken yaşta öğrenmeleri, onların gelecekte daha bilinçli ve duyarlı bireyler olmalarını sağlayacak. Trafik polislerimizle yaptığımız bu etkinlik sayesinde öğrencilerimiz hem eğlendi hem de çok değerli bilgiler edindi" dedi.

Editör: HİKMET BAŞAR