2023 yılında Borçka’da faaliyete geçen Borçka Belediyesi bünyesindeki Meryem ve Rami Acar Gündüz Çocuk Konuk Evi ve Çocuk Hakları Merkezi tarafından yıl sonu gösterisi düzenlendi.

Meryem ve Rami Acar Gündüz Çocuk Konuk Evi ve Çocuk Hakları Merkezi öğretmenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan yıl sonu gösterisi Atatürk Ortaokulu Konferans Salonunda gerçekleşti.

Yıl sonu gösterisine, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Borçka Kaymakamı Fahrettin Fazıl Ata, kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katılım gösterdi.

Whatsapp Image 2024 06 07 At 15.28.08

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, yıl sonu gösterisinde yaptığı konuşmada “bir milletin kalkınması eğitime verdiği değer ile ölçülür” diyerek “Borçka Belediyesinin daha önceleri birçok projesi vardı, bu projelerden bir tanesi Belediye bünyesinde bir kreş kazandırmaktı. 3-6 yaş grubunda böyle bir çalışmaya başladık. Metin Acar katkılarıyla Borçka Belediyesine bir kreş kazandırdık. Bunu niçin yaptık; Borçka’da hem bir eğitimci olarak Borçka’ya böyle bir çalışmanın daha çok yakışacağını düşündük. Geçen dönemin başında bu kreşimizi belediyemize ve Borçka’mıza kazandırmış olduk. Buradan Metin Acar’a ve okulumuzun değerli öğretmenlerine de vermiş olduğu katkılardan dolayı çok çok teşekkür ediyorum. Bir milletin kalkınması eğitime verdiği değer ile ölçülür. Bizde Borçka bünyesinde eğitime değer veren, eğitime katkı sunan bir belediye olarak bu çabalarımız insanlık adına olumlu olduğunu düşünüyorum. Bunlardan dolayı saygı değer velilerime de teşekkür ediyorum. Umarım gelecek yıl öğrenci sayılarımızı daha artırır ve eğitim öğretimize devam ederiz” ifadelerine yer verdi.

Köpeği Darp Edene Adli İşlem Köpeği Darp Edene Adli İşlem

Konuşmaların ardından “Kocaman Gülüşler” sınıfı zıpzıp tavşan ront gösterisi, şiirler, dönem videosu ve “küçük mucitler” sınıfı dans gösterisi ile eğlenceli anlar yaşandı.

Veliler öğrencilerin gösterilerini izleyerek keyifli bir gün geçirdi.

Whatsapp Image 2024 06 07 At 15.28.11 (1)Whatsapp Image 2024 06 07 At 15.28.09Whatsapp Image 2024 06 07 At 15.28.10

Editör: AYŞE ÖZDER