Çocuklar, bahçenin çitlerini boyama işlemine Bahçe Bakım dersi kapsamında katkıda bulundu. En sevdikleri çalışmalardan birini yapan öğrenciler, bu süreci keyifli bir etkinlik haline getirdi. Boyama işini yapan minikler büyük bir keyif yaşadı.
Artvin Gençlik Merkezi Müdürü Tuba Eroğlu’nun açıklamasına göre, bu etkinlikle hem çocukların aktif katılımı sağlandı hem de çevre düzenlemesine önemli bir katkı yapıldı.

İlçe Kaymakamlarından Veda Ziyareti İlçe Kaymakamlarından Veda Ziyareti

boyama4
Bu çalışmanın çocukların kendi çevrelerine olan duyarlılıklarını artırmak adına önemli bir örnek teşkil ettiğini ifade eden Eroğlu, “Atıl bir alanımız vardı. Burayı dönüştürmek istedik. Çocukların hobi bahçesi yapabilecekleri bir alan oluşturmak için harekete geçtik.” dedi.
Yaz Okulu Resim Atölyesi’nin öğrencileriyle birlikte gerçekleştirilen boyama etkinliğinin başarıyla geçtiğini ifade eden Eroğlu, "Çocuklarımızın bu sürece hevesli olduklarını gözlemledik. Onları da etkinliğin boyama aşamasına dahil ettik. Minik öğrencilerimiz, kendi kullanacakları alanı boyamaktan büyük memnuniyet duydu. Bu etkinlik sayesinde hem güzel bir zaman geçirdiler hem de çevreye katkıda bulundular." şeklinde konuştu.

boyama2

boyama3

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT