2023-2024 yılı eğitim öğretim dönemi için 2 Ekim pazartesi günü açılacak olan Artvin Çoruh Üniversitesi’ne gelen öğrencilere Artvin- Merkez Çoruh Kız Öğrenci Yurdu’nda coşkulu bir karşılama töreni düzenlendi. 

Öğrenciler coşkuyla karşılandı2-1

Yurtta karşılanan öğrenciler ve velilerine tulum dinletisi ve Artvin Halk Oyunları gösterisi yapıldı.

Futbol seyirciliğinden holiganizme uzanan çizgi-Bölüm 1 Futbol seyirciliğinden holiganizme uzanan çizgi-Bölüm 1

Daha sonra Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran, burada öğrencilere ve ebeveynlerine yaptığı konuşmasında, Artvin’in güvenli ve güzel bir şehir olduğunu ifade etti. 

Öğrenciler coşkuyla karşılandı3

“İLİMİZE HOŞ GELDİNİZ”

Yurda gelen kız öğrencilere ‘hoş geldiniz’ diyen Demirkıran, şunları söyledi:

“Sevgili öğrenciler, kıymetli veliler 2023 -2024 eğitim öğretim yılı için Artvin’e geldiniz. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Artvin sporuyla, sanatıyla, kültürüyle, eğitimiyle başkent olmaya hazır olan bir ilimizdir. Yeşilin başkenti, enerjinin başkentidir. Güzel bir şehre geldiniz. Güvenilir bir şehre geldiniz. Yurt yönetimi arkadaşlarımız, yurttaki görevli arkadaşlarımız hepsi sizler için cumartesi, Pazar demeden hizmet etmek için buradalar. Sizlere başarılar dileriz.

Öğrenciler coşkuyla karşılandı1-1

Güvenli bir şehirdesiniz. Bizlerin de sizlerden istediği vatanına milletine sahip çıkacak, güzel iyi eğitim almış insanlar olarak yetişmeniz ve bu vesileyle de ülkenize güzel hizmetler etmenizi bekliyoruz.”   

Ayla ALKAN