Borçka Halk Eğitim Merkezi tarafından “Minik Eller Büyük Hayaller” projesi çerçevesinde Atatürk Ortaokulu öğrencileri çini sanatı ile buluştu.

“Hayat boyu öğrenme kurumları, geleceğimiz olan çocuklarımızla buluşuyor” temasıyla geleneksel sanatlar öğretilmeye devam ediyor.

Öğrencilerin ilgi alanları oluşturması ve yeteneklerini keşfetmeleri için tasarlanan etkinlikte “Minik Eller Büyük Hayaller“ projesi içerisinde Atatürk Ortaokulu 7. Sınıf öğrencileri gün içerisinde çini sanatı ile eğlenceli vakit geçirdi.

Milli Mücadelenin Cesur ve Kayıp Kadınları Sahnelendi Milli Mücadelenin Cesur ve Kayıp Kadınları Sahnelendi

Whatsapp Image 2024 04 25 At 17.57.44 (2)

20 öğrenci eşliğinde gerçekleşen etkinlikte minik öğrenciler Borçka Halk Eğitim Merkezi Çini sanatı usta öğreticisi Nilay Aydın tarafından çini sanatı tanıtıldı. Etkinlikte öğrenciler çini tabaklarını boyayarak istedikleri şekilde motif oluşturdular.

Usta öğretici Nilay Aydın, gerçekleşen etkinlikten keyif aldıklarını belirterek öğrencilere çini sanatını tanıttığını söyledi. Aydın, gerçekleşen etkinlik hakkında “Çini sanatını onlara tanıtmak için yapılan bir etkinlik oldu. 7. sınıf öğrencileriydi 20 kişilik bir grubumuz vardı ve 2 saatlik bir etkinlik oldu çok eğlendik, çocuklarda çok memnun kaldılar. İnşallah bu tip etkinlikler daha çok olur. Çocuklar ile zaman geçirmek ve onlara bir şey öğretmek daha çok hoşuma gidiyor. Çini sanatı biraz zor bir sanat ama motifleri kolay yapılırsa herkes yapabilir. Çocuklar burada kendilerine göre bir desen oluşturup onu bir kupa veya bir tabak yapabilir hale getiriyorlar. Kendi ürettikleri şeyi kullanmakta daha hoşlarına gidiyor” ifadelerine yer verdi.

Whatsapp Image 2024 04 25 At 17.57.45Whatsapp Image 2024 04 25 At 17.57.44Whatsapp Image 2024 04 25 At 17.57.44 (1)

Editör: AYŞE ÖZDER