11 Mayıs 2024 tarihinde dernek binasında gerçekleştirilen kongrede, üyelerin oylarıyla seçilen yönetim kurulu ilk toplantısını gerçekleştirerek görev dağılımını yaptı.

Osman Bekaroğlu yeniden başkan-2

Toplantıda, mevcut başkan Osman Bekaroğlu yeniden dernek başkanlığına seçildi.

Yüksel Sevimli Başkan Yardımcısı,

Gürkan Kaptan Genel Sekreter,

Oğuz Aşık Mali Sekreterlik görevine getirildi.

Uğur Bekar, İshak Topaloğlu, Ali Özçep, Gürkay Gündoğan ve Tuncer Demirci yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunacak.

Gürkay Gündoğan ayrıca basın ve halkla ilişkiler sözcüsü olarak görev alacak.

Dernek Başkanı Osman Bekaroğlu, yeni yönetim kurulu olarak yeni dönemde görev yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, "Geçtiğimiz günlerde kongremizi gerçekleştirerek yeni yönetim kurulumuzu oluşturduk. Öncelikle kongremize katılam tüm üyelerimize teşekkür ederim. Önceki dönemde görev alan yöneticilerimize de emekleri için teşekkür ederim. Bu dönem Artvin'imizin kültürünü daha çok tanıtmak, üyelerimiz ile daha çok bir araya gelmek için çalışmalar yapmak arzusundayız. Yeni yönetim kurulumuza başarılar diliyorum." dedi.

Bekaroğlu konuşmasının devamında; “ Derneğimizin olağan genel kurulunu hep birlikte dayanışma içerisinde gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bizler, Artvin kökenli memleket sevdalısı insanlar olarak emeğin başkenti Zonguldak’ta hep birlikte iç içe yaşıyoruz.

Kimi zaman mutluluklarımızı, kimi zaman acımızı birlikte paylaştık. Bu süreçte tabi ki eksiklikler, hatalarımız da olmuştur ancak bugüne kadar Artvin’imizi şehrimize yakışır bir şekilde temsil ettiğimi düşünüyorum.

Değerli üyelerimiz;

Uyuşturucu Operasyonunda 2 Kişi Gözaltına Alındı Uyuşturucu Operasyonunda 2 Kişi Gözaltına Alındı

Derneğimizde büyük emekleri olan kurucu başkanımız avukat Sayın Ali turan Başar'a, derneğimiz üyesi büyüğümüz Avukat Sayın Aydın Papila’ya bizleri yalnız bırakmadığı için teşekkür ederiz. Ayrıca aramızda olmayan ancak bugüne kadar bizlere ağabeylik yapan tecrübeleriyle bizlere ışık olan tüm üyelerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun. Bizler göreve geldiğimiz günden bugüne kadar üyelerimizin her zaman yanında olmaya çalıştık.

Gerek pandemi, gerekse ekonomik şartlar nedeniyle son zamanlarda çeşitli sosyal faliyetler ve etkinliklerde eksiklikler yaşamış olabiliriz. Ancak sizlerin desteğiyle bundan sonraki süreçte önemli proje ve etkinliklerde bir araya gelme arzusundayız.

Birlik ve beraberliğimiz ile dayanışma duygumuzu arttırmak amacıyla piknik ve Artvin gecemizi tekrar düzenleyeceğiz. Arkadaşlarımızın büyük özverisiyle çalışmalar yaptığı Artvin yöresi halk oyunlarını sahnede Zonguldak halkına sunacağız. Tüm üyelerimizin katkılarıyla bu tür organizasyonları arttırarak Artvin’imizi tüm Zonguldak halkına tanıtmayı sürdüreceğiz. Ayrıca tanınmış yazar, sanatçı ve yönetmenlerimizi Zonguldak’a getirerek ‘Artvin sinema günleri’ adı altında etkinlik düzenleyerek memleketimizi tanıtacağız. Projelerimizi gerçekleştirerek kültürümüzü Zonguldak halkıyla buluşturacağız. Bununla ilgili de tüm görüşmelerimizi yapmış bulunmaktayız. Yöremizin doğal ve kültürel güzelliğini anlatan bir fotoğraf sergisi de planlarımız dâhilindedir.

Kıymetli hemşerilerim;
Uzun yıllar önce Zonguldak’a gelmiş ancak bir şekilde memleketine gidememiş, çocukları, torunları okul veya farklı sebeplerle memleket özlemi duymuş üyelerimizin bu hasretine son vermek için Artvin’imize bir tur düzenleyerek bu özleme bir son vermek için yeni dönemde çalışmalar yapacağız.

Tüzüğümüze de yeni bir madde ekleyerek ihtiyacı olan öğrencilerimize de burs vermeyi hedefliyoruz.

Bizler her zaman ülkemizin incisi Artvin’imizi Zonguldak’ta nasıl daha iyi tanıtır, sizlere nasıl daha iyi hizmet eder onun düşüncesindeyiz. Tabi ki bugüne kadar yapılmadığı konusunda siz değerli üyelerimizin bir takım eleştirileri de olabilir. Ancak hep birlikte omuz omuza vererek Artvin kültürümüzü yaşatmak anlamında elimizi taşın altına koyarsak dün yapamadığımız birçok projeyi yarın gerçekleştirmekten hiç de uzak değiliz. Ben ve arkadaşlarım olarak; bugüne kadar derneğimize hizmet etmiş tüm üyelerimizin önünde saygıyla eğiliyorum. Bundan sonra ki hizmetlerimiz için ise siz saygıdeğer üyelerimizin desteğini bekliyorum. Bu düşüncelerle derneğimiz olağan kongresinde aday olan arkadaşımıza da başarılar diliyor, kazananın Artvin Derneği’nin olacağı bir sonuçla buradan çıkacağımızı ilan ediyorum.

Kıymetli vakitlerinizi ayırarak buraya gelen tüm üyelerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.” İfadelerini kullandı

Haber Merkezi

Editör: Editör Masası