Gelin ve Damat Pasta Yerine Döner Kesti Gelin ve Damat Pasta Yerine Döner Kesti

Pınar, derslerinde öğrencilerine el becerisi kazandırmak amacıyla ince işler yaptırdığını vurguladı. Kendisinin de çocukluğundan beri kına kültürünü sevdiğini belirten Pınar, bu kapsamda öğrencilerine tüp desenlerle kına çizmeyi öğrettiğini söyledi.

Özel öğrencileri için kına çalışmalarının motor becerilerini geliştirmelerine yardımcı olduğunu ifade eden Pınar, “Tüple kına çizimi yapabilecek düzeyde olan öğrencilerime ince motor kas becerilerini artırmaları amacıyla yapımını öğretiyorum. Öğrencilerimin sabrını ve dayanıklılığını da bu süreçte gözlemliyorum. Kına işlemek zaman ve incelik gerektirir, bu nedenle öğrencilerimin bu süreçte ne kadar ilerleme kaydedebildiğini takip ediyorum." dedi.

Ayrıca Pınar, öğrencilerinin gelişimlerine katkı sağlamak için temel müzik eğitimi de verdiğini belirtti. Öğrencilerine bendir ve nota çalışmalarıyla da destek verdiğini söyleyen Pınar, bu yöntemlerle öğrencilerinin ritim yeteneklerini geliştirmeyi hedeflediğini kaydetti.

Pınar, “16 yıldır Halk Eğitim Merkezi’nde görev yapıyorum. 3 senedir özel eğitim usta öğreticiliği yapıyorum.  Branşım müzik eğitimi olduğu için bendir çalışması, nota çalışması ile derslerimi destekliyorum. Bir öğrencim daha net ritim çalışması yapmaya başladı. Ritim kalıplarını vurabiliyor. Bu şekilde çeşitli etkinliklerle onların gelişimlerine katkı sağlamaya devam ediyorum.” şeklinde konuştu.

kına2

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT