TBMM Cumhuriyet Halk Partisi Grup Toplantısında konuşan CHP lideri Özgür Özel, İYİ Partiden CHP’ye geçen İYİ Parti eski Genel Başkan Yardımcısı ve eski Sağlık Politikaları Başkanı Prof. Dr. Taner Demirer’e övgü dolu sözler söyledi.

CHP'nin grup toplantısında partiye katıldığını duyuran Demirer'e rozetini CHP Genel Başkanı Özgür Özel taktı.

Meclis toplantısında konuşan Özgür Özel, sözlerine “aramızda önemli bir hocamız var” diyerek başlayarak Taner Demirer hakkında konuştu.

Özel, “Bugün çok önemli bir hocamız var aramızda. Baba ocağına gelen, katılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ülkede çok önemli bilimsel faaliyetleri gerçekleştiren Tıbbi Onkoloji ve Hematoloji alanında ki Türkiye’nin yetiştirdiği uzmanlardan biri. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğretim üyesi, önceki dönemlerde İYİ Partide Sağlık Politikalarından sorumlu genel başkan yardımcısı olarak görev yapan,  2002 yılı TÜBİTAK Bilim ödülü sahibi, 2014 yılı TBMM Onur ödülü sahibi, 2020 yılı Aziz Sancar bilim ödülü sahibi birisi. Tıp bilimine yön veren, yüz bilim insanı listesinde gösterilen bütün dünyanın saygı duyduğu altı yıl boyunca TÜBA Kanser Kurulu Başkanlığını üstlenmiş, Avrupa Kanser Federasyonu konsey üyeliği yapmış kıymetli bir bilim insanını Taner Demirer aramızda” dedi.

Whatsapp Image 2024 05 28 At 14.52.31

Meclis toplantısında Taner Demirer’e övgü dolu sözler söyleyen Özgür Özel, büyük alkış topladı.

Grup Meclis toplantısına katılan Hopa Belediye Başkanı Utku Cihan ve İl Genel Meclis Başkanı Hakan Makara' da, Genel Meclis Başkanı teşekkürlerini dile getirdi.

TBMM Cumhuriyet Halk Partisi Grup toplantısına Gazeteci İsmet Başar'da katılım gösterdi. 

AK Parti 3 ilçeyi sarıya boyadı AK Parti 3 ilçeyi sarıya boyadı

Whatsapp Image 2024 05 28 At 14.52.31 (1)

Editör: AYŞE ÖZDER