Merkeze Bağlı Sümbüllü Köyü Altınbağ Mahallesi cami imam hatibi Mehmet Zeytin, Artvin-Hopa karayolunda bir miktar para buldu. Zeytin, Artvin’in güvenilir bir şehir olduğunu ve insanlık görevini yerine getirmek için paranın sahibine ulaşmak istediğini belirterek bulduğu para ile birlikte emniyet birimlerine giderek durumu bildirdi.

Parayı kaybeden Tuncay Önçeken, Zeytin’in www.gundemartvin.com İnternet Sitesi’nde paylaşılan videoyu görünce köy camisinde Zeytin’e ulaşarak kanıtlarıyla paranın kendisinin olduğunu ifade etti.

Cami İmamı Mehmet Zeytin ile Artvin Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne gelen Önçeken, tutulan tutanak sonrasında parayı Mehmet Zeytin’den teslim aldı.

Burada gazetecilere konuşan İmam Mehmet Zeytin, sabah saatlerinde eşini kursa bıraktıktan sonra yol kenarında saçılmış para gördüğünü ve paraları toplayarak sahibin bulmak ümidiyle paralara sahip çıktığını kaydetti.

Kafkasör Arena Yenileniyor Kafkasör Arena Yenileniyor

Zeytin yaptığı açıklamada “Haram lokma her zaman balık kılçığı gibidir. Belki bugün yediğimizde boğazımıza takılmaz ama yarın mutlaka o kılçık bizim boğazımıza takılacaktır. O niyetle hem kulluk görevimi hem kardeşlerime karşı olan insanlık görevimi yerine getirip parayı bulup devletimizin yetkili amirlerince sizlerin de huzurunda kardeşime teslim ediyorum” ifadelerini kullandı.

Parayı nasıl kaybettiğini anlatan Tuncay Önçeken, şu ifadeleri kullandı;

“Sabah erken saatlerde işe giderken motorla giderken motorun cebinden paralarını düşürdüm. Geri döndüm aramak için ama yolda bulamadım. Hemen geldim zabıta ekiplerini aradım ihbarda bulundum. İş yerine tekrar gittiğimde işte tam umudu kestiğimde öğle yemeğinde Gündem Artvin Haber Sitesi’nin de videoya denk geldim ve hemen hocamıza ulaştım, gittim yanına kendisini buldum. Zabıta ekiplerin yanına gelerek paramızı teslim aldık. Kendisine çok teşekkür ediyorum.”

Editör: ALİ ERAY ÇELİK