Hava şartlarından dolayı yürüyüşlerine ara veren Patika Yürüyüş Kulübü yeniden yollara düşecek. 27 MayısCumartesi günü Şavşat Sahara mevkiinden Karagöl mevkiine yürüyecek. 19 Kilometrelik yürüyüşe katılmak isteyenler 0(466) 212 10 44 (Patika Kitabevi) ya da 0(545) 264 62 82 (Patika Yürüyüş Kulübü Sorumlusu Mehmet Fatih Keskin) irtibat numaralarını arayarak katılabilir.

Yürüyüş ile yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

“Pazar günü bölgemizde hava kapalı, sıcaklık 19 derece civarında olacak. Yaklaşık 19km’lik yürüyüşümüze saat 09.00'da Patika Kitabevinden araçla hareket edeceğiz. Lütfen katılımınızı 20 Mayıs Cumartesi günü saat 17.00'a kadar bildiriniz. Kıyafet donanımına dikkat edilmesi gerekir.

Ardahan-Şavşat kara yolu kar ve tipi nedeniyle ulaşıma kapatıldı Ardahan-Şavşat kara yolu kar ve tipi nedeniyle ulaşıma kapatıldı

 Cuma günügüncel hava durumunu kontrol ediniz lütfen.

Yürüyüş donanımı ve aşağıda “ÖNEMLİDİR” başlığı altında belirtilen sorunları olmayan herkes katılabilir.

Kentin görsel, işitsel ve duygusal kirliliğinden doğaya sığınmak isterseniz, katılmak için Patika Kitabevine veya [email protected] adresine kaçkişiolduğunuzu bildirmeniz yeterli olacaktır. - Son an değişiklikleriçin telefon numaralarınız kesinlikle gerekmektedir.

Katılımcıların yağış mevsimine girmişbulunduğumuzugözönünde bulundurulmasını özellikle hatırlatırız.

Sorularınız için: Patika Kitabevi: 0466 212 10 44

Mehmet Fatih Keskin 0545 264 62 82

ÖNEMLİDİR: *Grip ve benzeri ateşlirahatsızlığı olan arkadaşlar hem kendi hem de gruptaki diğer insanların güvenliği için etkinliğe katılmamaları gerekir. **Soğuk havanın kalp ve damar rahatsızlıklarında olumsuz anlamda tetikleyici olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu tür rahatsızlıkları olan arkadaşlarımızın, havalar makul derecelere yükselene kadar etkinliklere katılmamaları önemle hatırlatılır. Diğer yanda; solunum sistemi ile ilgili sağlık sorunları olanların, Mevsimsel iklim koşullarınıntetiklediği rahatsızlıkları olan arkadaşların, Epilepsi ve benzeri rahatsızlıkları olanların ve de uzun yürüyüşlerin, sebep olabileceği kas - eklem rahatsızlıkları olan arkadaşlarındoktorlarına danışmadanetkinliğe katılmamaları  sağlıkları içinçok önemlidir. İlaç kullanan arkadaşlar, evden çıkmadan önce ilaçlarının yanlarında olup olmadığını kontrol etmelidirler. Bilindiği gibi ilk Yardım ilaçsız yapılan bir hayatta tutma sürecidir. İlk yardımcı olarak sizlere ilaç vermemiz doğru ve yasal değildir. Bu nedenle kullandığınız ilaçları mutlaka yanınıza alınız.”

Ayla ALKAN