YKS tercih dönemi başladı YKS tercih dönemi başladı

Mevsimi gelen meyveler teker teker tezgaha dizilmeye başlandı. 
Geçen hafta malta eriği ya da diğer adıyla yenidünya meyvesi ile kavun tezgahlardaki yerlerini almıştı. Bu hafta Pazar esnafı tezgahlarına; nektari, erik, kayısı ve kirazı da dizdi. 
Geçen hafta 100 liradan satışa sunulan yeni dünyanın fiyatında değişiklik olmazken yine aynı fiyata satılan kavunun fiyatında düşüş gözlemlendi. Kavun bu hafta vatandaşa 75 liradan satışa sunuldu. 
En pahalı ürün erik oldu
Tezgahta yerini alan kayısı ve nektari kilosu 150 liradan satışa sunulmaya başlandı. Tezgahın en pahalı ürünü 200 liradan satışa sunulan erik oldu. 
Uzun bir süredir 5 liradan satışa sunulan limonun fiyatında değişiklik gözlemlendi. Limon, 7 buçuk lira oldu. 
Geçen hafta 40 liradan satışa sunulan domates ve salatalığın fiyatı bu hafta 10 lira düşerek 30 liradan tezgahtaki yerini aldı. Yine geçen hafta 50 liradan satışa sunulan patlıcan, biber ve kabak bu hafta 10 lira düşerek 40 liradan tezgaha yerleşti.  Geçen hafta 30 liradan satışa sunulan taze patates ve kuru soğan bu hafta 25 liradan satışa sunuldu. 
Geçen hafta 30 liradan satışa sunulan havuca bu hafta 10 lira zam gelerek 40 liradan satıldı. 
Karpuz ve elma 40 liradan satıldı. Deveci armut ve muz ise 70 liradan satışa sunuldu. Kiraz 100 liradan tezgahtaki yerini aldı. Çilek 120 liradan tezgahta yerini aldı. 


pazar2-1

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT