Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, çeşitli programlar kapsamında bulunduğu Artvin’de iftar programına katıldı.

Whatsapp Image 2024 03 15 At 20.29.23 (1)

Bir otele ait düğün salonunda AK Parti İl Başkanlığınca organize edilen programda konuşan Tunç, sıcak insanların diyarı Artvin’in barajlarıyla Türkiye’ye enerji veren, gözlerin yeşile doyduğu bir şehir olduğunu söyledi.

Whatsapp Image 2024 03 15 At 20.29.23 (2)

İftar programında Artvinli vatandaşlarla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu kaydeden Tunç, “15 gün sonra bir seçim var. Bir karar vereceğiz. Artvin için de Türkiye için de en doğru kararı milletimiz verecektir. Biz milletimize güveniyoruz” dedi.

Whatsapp Image 2024 03 15 At 20.29.23 (3)

Adalet Bakanı Tunç’tan Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı eski Genel Müdürü Kocatepe’ye destek

Cumhur İttifakının Artvin Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe’nin Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı genel müdürlük yaparken istifa ederek belediye başka adayı olduğunu anımsatan Tunç, Kocatepe’nin başarılı bir yönetici olduğunu kaydederek adaylarına destek istedi.

Mehmet Kocatepe’nin Artvin için uygulayacağı projelerin tamamının arkasında olduklarını ifade eden Tunç, “Sizlere vaat ettiği projelerin hayata geçirilmesiyle ilgili olarak biz Ankara’da kabinede Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Artvin için ne gerekiyorsa yapacağız. Artvin’in milletvekili Faruk Çelik Bakanımız yılların tecrübeli siyasetçisi, bakanı. O Artvin için fırsat, hem onun destekleriyle hem belediye başkanımız, güçlü bir şekilde ilçe belediye başkanlarımızla beraber Cumhur İttifakı’nın da gücüyle Artvin kazanacak. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“Eser ve hizmet siyaseti ile ülkemizin her alanda kalkınmasını sağladık”

Gerçek Belediyeciliğin temellerini Recep Tayyip Erdoğan’ın attığını belirten Tunç, “1994 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’nin yaşanılamaz hale getirdiği İstanbul’u devralarak kısa bir süre içerisinde havası solunamayan, suları akmayan, çöpleri toplanmayan çöp, çukur, çamurdan ibaret olan İstanbul’u bir dönemde yaşanılır hale getiren Tayyip Erdoğan o dönemde gerçek belediyeciliği başlamıştı. O gerçek belediyecilik AK Parti’nin kurulmasını sağladı ve kısa süre içerisinde iktidara gelmesine neden oldu. 2002 yılında AK Parti’nin iktidara gelmesiyle beraber tüm Türkiye genelinde eser ve hizmet siyasetine dönüşerek 22 yılda ülkemizin her alanda kalkınmasını sağladı.” diye konuştu.

Eğitimden sağlığa, sosyal politikalardan, kültüre, adaletten güvenliğe varıncaya kadar her alanda insanları güçlendirmek için çalıştıklarını kaydeden Tunç, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın dedik; hastaneler yaptık, okullar yaptık, yollar yaptık, barajlar yaptık, üniversiteler yaptık. Dünya projeleriyle ülkemizi tanıştırdık. İstikrarlı kalkınma hamleleriyle Türkiye’nin 81 vilayetini eserlerle donattık. Enerjide de bağımsız olsun, savunma sanayinde de bağımsız olsun ekonomide de IMF’ye muhtaç olmadan yolumuza devam edelim diye istikrarlı bir şekilde kalkınma hamlelerinden hiç vazgeçmedik.” ifadelerini kullandı.

“Milletimize şükran borçluyuz”

“Meclis Araştırması İstiyoruz” “Meclis Araştırması İstiyoruz”

 Türkiye’nin fiziki kalkınmasını sağlarken bir taraftan da bu kalkınmanın önünde engel olmak isteyen güçlerle de mücadele ettiklerini vurgulayan Tunç, “Vesayetçi, darbeci anlayış hep önümüze engel koymaya çalıştı. Muhtıralar ilan etti, gezi olaylarını çıkardı, terörü azdırmaya çalıştılar, hendekler kazdılar. 15 Temmuz hain darbe kalkışmasına giriştiler ama tüm bu badireleri milletimizin desteğiyle aştık. O nedenle biz milletimize şükran borçluyuz. Milletimiz için ne kadar hizmet etsek o kadar azdır. İnşallah önümüzdeki süreçte de bu istikrarlı kalkınma hamlelerini sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi.

“Sessiz devrim sayılan reformlarla temel hak ve özgürlükleri genişlettik

Türkiye’de demokrasi standartlarını yükseltmek için sessiz devrim sayılan reformlarla temel hak ve özgürlükleri genişlettiklerini dile getiren Tunç, şöyle konuştu: “Temel hak ve özgürlüklerin önündeki engelleri birer birer kaldırdık. Bundan sonra da engel koymak isteyenler karşısında milletimizi bulacak. Anayasamızda gerçekleştirdiğimiz sessiz devrim sayılan reformlarla temel hak ve özgürlükleri genişlettik. Hak arama hürriyetini arttırdık. Bilgi edinme hakkından kamu denetçiliği hakkına varıncaya kadar, kadın haklarının güçlendirilmesinden çocuk haklarına varıncaya kadar temel hak ve özgürlükleri anayasamızda alabildiğine genişlettik. Anayasamızda darbeci ve vesayetçi ruhu azaltan reformları hayata geçirdik. Devlet Güvenlik Mahkemeleri’ni kaldırdık. Özel Yetkili Mahkemeleri kaldırdık. Yüksek Askeri Şura, Hakimler Savcılar Kurulu, Anayasa Mahkemesi’nin yapısı, tüm bunları demokratik hukuk devleti ilkesine uygun hale getirdik. Darbecilerin yargılanamayacağına yönelik maddeyi Anayasa’dan çıkardık sizlerin desteğiyle sizlerin onayıyla. Gerektiğinde sıkıyönetim ilan edilebiliyor diye madde vardı Anayasada, sizin ‘evet’ oylarınızla bunlar çıktı ve anayasamızda bir daha bu ülkede darbe yapılamasın, bu ülkede bir daha vesayetçi anlayış hortlamasın, milli iradenin önü kesilmesin diye gerçekleştirdiğimiz bu yapısal reformları sizlerin destekleriyle hayata geçirdik.”

Tunç, Sivil Anayasa’yı yapmak için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gurubu bulunan siyasi partilerin uzlaşma sağlayacaklarına yürekten inandığını vurguladı.

Terörün kökünün kazındığı çocuklarımızın, gençlerin geleceğe güvenle baktığı huzurlu bir Türkiye inşa etiklerini sözlerine ekleyen Tunç, konuşmasında şunları da dile getirdi: “Dünyada hakkaniyeti, adaleti savunmaya, mazlum yanında durmaya devam edeceğiz. Artvin’imiz 31 Mart’ta vereceği kararla burada hem bir gerçek belediyeciliği başlatacak hem de her zaman olduğu gibi 17’nci sandıktan sonra şimdi 18’inci sandıkta da sayın Cumhurbaşkanımızın arkasında nasıl daha iyi durduğunu hep beraber gösterecek. Artvin’de güzel bir birliktelik var. Cumhur İttifakı’nın çok güzel bir uyumu var. Ben çok değerli il başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Meclis üyesi adaylarımıza çok teşekkür ediyorum. Mehmet Kocatepe 31 Mart akşamı hiç kimsenin tahmin edemeyeceği rekor bir oyla inşallah Artvin’de Belediye Başkanı seçilecek ve sizlerin hizmetkarı olacak. Biz de onun arkasında Artvin’in gelişmesi belediyecilikte yerel kalkınma anlamında büyümesi için elimizden gelen gayreti inşallah göstermeye devam edeceğiz.”

Tunç, birkaç ay önce trafik kazasında hayatını kaybeden AK Parti Gençlik Kolları İlçe Başkanı Doğukan İslamoğlu’nun ailesinde de sabır dileyerek konuşmasını tamamladı.

Hatice DİLER

Editör: Haber Masası