Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü organizasyonunda Artvin İl Müftülüğü tarafından Uzman Vaiz Rukiye Gürler Ulutaş'ın sunumuyla Hanımlara yönelik "Savaş, Göç ve Aile" konulu konferans gerçekleştirildi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan konferans, Uzman Vaiz Rukiye Gürler Ulutaş'ın sunumuyla devam etti.

Konferansta konuşan Uzman Vaiz Ulutaş, savaştan ve göçten en çok kadınların ve çocukların olumsuz şekilde etkilendiğini kaydetti. 

Toplumun birtakım sorumluluklarının olduğunu dile getiren Ulutaş, "Savaş ve doğal sonucu olarak göçten en çok kadınlar ve çocuklar olumsuz şekilde etkilenmektedir. Göç esnasında ölüm, kaçırılma, açlık ve sağlık sıkıntıları gibi tehlikeler yanında bir de psikolojik travmalar yaşanmaktadır.

Özellikle şu anda göçe zorlanan Gazze halkının yaşadığı sıkıntıları göz ardı edemeyiz. Toplum olarak sorumluluklarımız vardır. Onların yanında olduğumuzu hissettirmek adına boykota destek olmamız ve bu zulmün bitmesi için dualarımıza devam etmemiz gerekiyor." dedi.

Türk Mutfağı Haftası kapsamında Artvin’in lezzetleri tanıtıldı Türk Mutfağı Haftası kapsamında Artvin’in lezzetleri tanıtıldı

Program yapılan duanın ardından sona erdi.

Savas goc2

Editör: AYLA ALKAN