Eserleri ve Düşünceleriyle Okurlarda Derin İzler Bırakan: Necip Fazıl Kısakürek Eserleri ve Düşünceleriyle Okurlarda Derin İzler Bırakan: Necip Fazıl Kısakürek

Edebiyatı, sanatı, müziği, tiyatroyu Şavşat'ın her noktasına taşımayı hedefleyen Şavşat Kültür ve Sanat Evi’nde vatandaşlara özel ücretsiz film gösterimleri başlıyor. 
Şavşat’ta, gençlerle, kadınlarla farklı bir kültürü ve yeni bir hayatı yaratmanın inancıyla hizmete açılan Şavşat Kültür ve Sanat Evi’nde, vatandaşlara eski günlerdeki gibi bir arada sinema izleme imkanı sunulacak.
Şavşat'ın kültürüne ve sanatına bir katkı sağlamak amacıyla açılan işletme ilk film gösterimini Kar ve Ayı filmi ile gerçekleştirecek. 
“Sinemanın tadını özledik”
Film izleyip sonrasında filmlerin tartışıldığı bir mekanın eksik olduğunu bu sebeple ilçeye, Şavşat Kültür ve Sanat Evi’ni kazandırdıklarını ifade eden işletme sorumlusu Mehmet Fatih Keskin, eski günlerdeki gibi bir arada film izlemeyi özlediklerini kaydetti. 
Vatandaşların sosyal medyadan birkaç saatliğine uzaklaşmasını ve sosyalleşmelerini istediklerini aktaran Keskin, şunları söyledi:
“Bu boşluğu tamamlama yolunda attığımız adımımıza bugün itibariyle başlıyoruz. İlk gösterime girecek olan filmimiz Kar ve Ayı olacak. Bugün saat 20.00’de tüm vatandaşlarımızı etkinliğimize davet ediyorum. Eskiden bir arada olduğumuz, sevdiklerimizle, ailelerimizle birlikte izlediğimiz sinemanın tadını özlediğimizi düşünüyorum. Telefonlardan, sanal alemden birkaç saatliğine de olsa uzaklaşabileceğimiz bir etkinlik düzenledik. 
Türkiye, Almanya, Sırbistan ortak yapımı Kar ve Ayı'nın çekimleri 2020 yılında Artvin'in Şavşat bölgesinde kış döneminin zorlu koşullarında yapıldı. İlçemizle de yakından ilişkili bu film ile gösterimlerimize başlamak istedik. Ücretsiz gösterimimize tüm Şavşat halkını bekliyoruz.”

şavşat-1

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT