Şavşat Kaymakamı Köse, Göreve Başladı Şavşat Kaymakamı Köse, Göreve Başladı

Çeşitli projeler üreterek kadınların sosyal hayatlarına ve ev ekonomilerine katkıda bulunmayı amaçlayan Şavşat Kadın Derneği, 2016 yılında kuruldu. 
Derneğin başkanı Fatma Çelik, derneğin kuruluş amacının kadınları özgür bireyler olarak yetiştirmek ve ekonomik anlamda güçlenmelerine yardımcı olmak olduğunu belirtti.
Çelik, kadınların sosyalleşmelerini sağlamak, ev ekonomilerine katkıda bulunmalarını teşvik etmek ve el becerilerini geliştirmelerine destek olmanın derneğin faaliyetleri arasında olduğunu kaydetti.
Aktif olarak 20 üyesi bulunan derneğin, yüzlerce gönüllü destekçisi ile birlikte çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Çelik, “Aynı zamanda çeşitli sosyal etkinlikler de düzenleyerek kadınların sosyalleşmelerine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.” dedi. 
Dikiş-nakış atölyesi ve süblimasyon baskı makinelerinin bulunduğu derneğe bağlı atölyelerde çeşitli ürünlerin üretildiğini ifade eden Çelik, bu ürünler arasında doğal sabunların, bez çantaların, baskılı tişörtlerin ve dekoratif çantaların yer aldığını aktardı. 
Derneğin hedeflerinden birinin "altın otu" özüyle yapılan doğal sabunları dünya pazarına sunmak olduğunu belirten Çelik, üretilen ürünlerin, belirli satış noktalarında satışa sunulduğunu kaydetti. 

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT