Belediye pasajı üzerinde gerçekleştirilen kutlama programı Atatürk anıtına çelenk sunumu, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kutlama programı Atatürk Ortaokulu bahçesinde devam etti.

Kutlama programına Belediye Başkanı Durmuş Aydın, İlçe Jandarma Komutanı, Askerlik Şubesi Başkanı, Emniyet Amiri, Milli Eğitim Müdürü, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı okunan şiirler, öğrencilerin gösterileri, çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin takdimi ve halk oyunları ekibinin gösterisi ile sona erdi.

Şavşat 1

"Arı varsa yaşam vardır" "Arı varsa yaşam vardır"

Şavşat Belediyesi Başkanlık Koltuğuna Burcu Yaran Oturdu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Belediye Başkanlığı makamına temsili olarak Atatürk Ortaokulu öğrencisi Burcu Yaran oturdu.

Atatürk Ortaokulu Müdürü Akif Yalduz, Öğretmen Emel Kalyon, öğrenciler Burcu Yaran, Mustafa Ümit Altun, Eda Demir ve Arda Turanlı, Belediye Başkanlığı’nı ziyaret ettiler. Başkanlığa gelen gurubu kapıda karşılayan Belediye Başkanı Durmuş Aydın başkanlık koltuğunu Burcu Yaran'a bıraktı.

Koltuğa oturan Burcu Yaran, Başkan Durmuş Aydın'a ilçedeki tüm çocukların taleplerini iletti. Çocukların taleplerini not alan Başkan Aydın, "Çocuklarımızın görüşleri çok güzel. Biz bunların hepsini not aldık. Bu taleplerin hepsini mutlaka yerine getireceğiz. Sayın Belediye Başkanımızın vermiş olduğu talimatları Şavşat Belediyesi'ndeki müdürlerimiz ve çalışanlarımız mutlaka yerine getirecekler. Ben de bu çalışmaların sonuna kadar takipçisi olacağım" dedi. Ziyaret Şavşat Belediye Başkanı Durmuş Aydın’ın öğrencilere ve öğretmenlere hediye takdiminin ardından hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Şavşat Belediyesi

Şavşat 2

Editör: Editör Masası