Şavşat’a bağlı Kirazlı köyünde bir vatandaşın mevlidinde yemek ikramı yapıldı. Mevlit’te dağıtılan yemekleri yiyen 37 kişi zehirlendi. Mevlit’te dağıtılan Tavuk, pilav ve sarmaları yiyen vatandaşların bazıları mide bulantısı ve kusma şikâyetleri ile Şavşat Devlet hastanesine kaldırıldı. Zehirlenen vatandaşlara hastanede gerekli müdahaleler yapıldı.

Kirazlı Köyü Muhtarı Selahattin Bülbül, yapılan mevlide köy halkı olarak gittiklerini belirterek “sonrası bazı komşularımızda kusma ve mide bulantısı şikâyetleri oldu. Sanırım 35-40 kişi vardı. Öğrendiğim kadarıyla hayatı tehlikesi olan bir komşumuz yoktur. Şavşat devlet hastanesi sağlık çalışanları anında ve zamanında müdahale ettiler. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Şavşatlılar ellerinden geleni esirgemedi Şavşatlılar ellerinden geleni esirgemedi

Kirazlı köyü sakinlerinden Pertev Gül, Şemistan Yalduz ve Zeki Gül yaşanılanları anlatarak “Mevlit sonrası yemek ikramında bulunuldu. Yemekte tavuk, pilav ve sarma vardı. Yemek sonrası 35-40 kişide mide bulantısı ve kusma gibi şikâyetleriyle hastaneye kaldırıldı. Bir kısmının köyde olduğu, rahatsızlanan bazı komşularımızın bizlerle birlikte hastanede tedavi altına alındılar. Şu anlık mide bulantısı ve kusma dışında önemli bir sorunumuz yok. Şavşat devlet hastanesi doktor ve sağlık çalışanları anında müdahale ettiler. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz”  ifadelerini kullandı.

Ayşe ÖZDER