Şehit anneleri, gazi yakınları ve huzurevi sakinlerinin de katıldığı kutlama programına İlçe Kaymakamı Kübra Sivaslıoğlu, Belediye Başkanı Durmuş Aydın, eşi Nuriye Aydın, Belediye Meclisi Üyesi Serpil Yokuş ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şavşat-3

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Meclis Üyesi Serpil Yokuş’un ardından konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkanı Durmuş Aydın: “Sayın Kaymakamım, Sayın Garnizon komutanım, şuan aramızda bulunan şehitlerimizin kıymetli anneleri, yine aramızda bulunan gazilerimizin çok kıymetli yakınları, huzurevindeki annelerimiz, ilçemizde yaşayan kıymetli annelerimiz, hepiniz hoş geldiniz. Şavşat’ımın güzel insanları, güzel anneleri, hepinizin anneler günü kutlu olsun. Bugün tüm Türkiye’de anneler günü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bizde bugün burada annelerimizle bir araya gelelim, hasbihal edelim, günlerini kutlayalım istedik. Katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Programda emeği geçen müdürlerimize, tüm belediyemiz personeline çok teşekkür ediyorum.

Değerli annelerim, Türk toplumu için çekirdek aile çok önemlidir. Şavşat’ta biz bu şekilde büyüdük. Evimizde bizi her türlü yönlendiren, yetiştiren, bize yön veren, terbiye eden, ilk öğretmenliği yapan annemizdir. Bir ailede saygı, sevgi ve dayanışma olduğu sürece topluma da aynı yönde katkı verecektir. Şavşat’ta ki fedakâr annelerimiz bunu en iyi şekilde yapıyor. Şavşat’ın annesi ailesine sahip çıkıyor, çocuklarına sahip çıkıyor, yeri geldiği zaman tarlada çalışıyor, yeri geldiği zaman tezgâhta olarak manavda çalışıyor. Annelerimiz tüm fedakârlığı yapıyor. Önümüzdeki dönemde Şavşat’ta belediye olarak bize düşen görev annelerimiz için sosyal faaliyetler yapmak. İlçe merkezinde oturacağınız, gezebileceğiniz parklar yapacağız. Yine sizler için aracımızı görevlendireceğiz ve sizlere geziler düzenleyeceğiz. Ben tekrar tüm annelerimizin anneler gününü kutluyor, büyüklerimizin ellerinden öpüyorum” dedi.

Şavşat 1

Şavşat Sinemayla Buluştu Şavşat Sinemayla Buluştu

Başkan Aydın’ın ardından konuşmasını gerçekleştiren Şavşat Kaymakamı Kübra Sivaslıoğlu: “Toplumu dizayn eden ve bizatihi fedakarlıktan, koşulsuz sevgiden oluşan annelerimize duyduğumuz derin hürmeti paylaşmak için bugün bir aradayız. İnsanoğlunun meşakkatli dünya yolculuğundaki ilk limanı, bizi biz yapan kimliğimizi veren en büyük değerimiz en güvenli sığınağımız ve en büyük kıymetimiz annelerimiz. Şüphesizdir ki yaratılan her insan farklı güç ve kabiliyete sahiptir. Fakat mücadeleden vazgeçmeyen, inancını kaybetmeyen, sınırsız sevebilen ve bu sevgiyi öğretebilen, tükenmeyen, daima mağrur, bulunduğu toprakları yeşerten, ilham veren, üreten ve en karanlık geceyi aydınlatan cesur bir savaşçı arıyorsanız karşınızda mutlaka bir anne vardır.

Zira içinde taşıdığı umutla daima yeni hayatlara gebe bir varlığı, hiçbir olumsuzluk yolundan çeviremez. Başta bu toprakları bizlere vatan yapmak için canından kıymetli varlığından evladından vazgeçen elleri öpülesi şehit ve gazi annelerimizin, en büyük kahramanlık destanlarının görünmeyen aktörlerinin, şanlı nesilleri dünyaya getiren doğuran, her şey bitti dediğimizde dahi henüz bitmedi diyen büyük Türk kadınının Anneler Günü kutlu olsun. Varlığınız daima kılavuz, varlığınız bizleri şenlendiren en anlamlı şarkı. Saygıyla minnetle hürmetle ellerinizden öpüyorum” dedi.

Konuşmaların ardından halaylar çekildi, oyunlar oynandı. Program kapsamında gerçekleştirilen yarışmalardan örgü örme yarışmasına Şavşat Kaymakamı Kübra Sivaslıoğlu da katılarak büyük alkış aldı.

Anneler günü eğlence programı çekilen halaylarla sona erdi.

Şavşat Belediyesi

Şavşat 2

Editör: Editör Masası