Seçime katılan siyasi partiler ve bağımsız adaylar, seçim propaganda süresinin sona ermesine kadar yazılı basında ilan ve reklam yoluyla ya da internet sitesi açarak sözlü, yazılı veya görüntülü olarak seçim çalışmalarına devam ediyor.

“TÜİK Kesinleşen Yargı Kararına Derhal Uymalıdır!” “TÜİK Kesinleşen Yargı Kararına Derhal Uymalıdır!”

www.gundemartvin.com İneternet Sitesine açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin Belediye Başkan Adayı Bilgehan Erdem, “Kültürün, sanatın, edebiyatın, sosyal hayatın güçlü olduğu bir Artvin için yola çıktık” dedi.

Adaylığı kesinleştikten sonra seçim çalışmalara başlayan ve son hız devam eden Erdem, Artvin’de yaşayan gençleri çok önemsediğini altını çizerken “Üniversite ve lise ziyaretlerinde gördüm ve gençlerimizin yaratıcılığını ve tutkusunu görmek, Artvin için hayal ettiğimiz geleceğe olan inancımı daha da pekiştirdi. Birlikte, Artvin’in kültürünü, doğal zenginliklerini ve sanatını daha da ileriye taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

Seçime Bir Hafta Kaldı-1Artvin doğasına sahip çıkacağını ve Cerattepe’de açık işletmeye kesinlikle karşı çıkacağını belirten Erdem, “Doğamızı koruma ve sürdürülebilir bir Artvin için birlikte hareket etme kararlılığımızı bir kez daha pekiştirdik. Gelecek nesillerimize yaşanabilir bir dünya bırakmak adına atacağımız her adım, bu topraklara olan borcumuzdur” dedi.

Artvin’de eğitimi ileriye taşımak için her şeyi yapacağını aktaran Erdem, “Yenilikçi ve sürdürülebilir bir şehir vizyonumuzu, eğitim ve akademik işbirliğinin gücüne inanıyoruz. Şehrimizin ve üniversitemizin gelişimi için üniversite, belediye işbirliği yapmaya, el ele vermeye hazırız” ifadelerini kullandı.

Artvin’de çok emekliği yaşadığını, emeklilerin Türkiye’nin malına mülküne sahip çıktıklarını fakat emekli açlığa, sefalete sürüklendiğini ve bu duruma dur denmenin zamanı geldiğini belirten Erdem, “Bu düzenin adı emek hırsızlığıdır. Elleri nasırlı greyder ustaları, asfaltlarda çalışanlar, şantiyelerde çalışanlar bugüne kadar çalmadınız, çırpmadınız. Memleketin malına, mülküne sahip çıktınız. 2002 yılında bu iktidar geldiğinde emekliler bir asgari ücretlinin tam 3 katı maaş alıyordu. Bugün ise asgari ücretlinin 3’te biri kadar emekli ikramiyesi alıyor. Bu duruma dur demenin zamanı geldi. En azından bir sarı kart göstermenin zamanı geldi. Bu düzen bu zamana geldiyse artık düzene cevabınız olmalı ve dur demelisiniz artık” dedi.

AKP iktidara geldiğinden bu zamana kadar emeklilerin aldığı ikramiye ve maaşın değerinin azaldığını emeklilerin açlığa sürüklendiğini anlatan Erdem, “Hakkınızı, alın terinizin hesabını sormalısınız artık. Bugün bir emekli torununa bir harçlık veremiyor, komşusunu misafirliğe çağıramıyor, torununu, eşini, ailesini alıp bir dönerciye gitmeye kalksalar 750 lira ediyor. Açlığa, yoksulluğa mahkum edildiniz. Bunun bedeli olmalı artık. Bunun bedeli şudur, 31 Mart’ta sandığa gittiğinizde bizi soyanlara, emekliye hak ettiğini vermeyenlere, sefalete mahkum edenlere dur demeliyiz, sarı kart göstermeliyiz” şeklinde konuştu.

Editör: ALİ ERAY ÇELİK