DİSK Genel İş Sendikası Artvin Şube Başkanı Selim Bilgin, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin Tarafından belediye çalışanlarına baskı uygulandığını ileri sürdü. Elçin’in, Cumhuriyet Halk Partisi tarafından belediye başkan adayı gösterilmedikten sonra psikoloji değiştiğini ifade eden Bilgin, “İntikamını işçiden mi almak istiyorsun? Aday yapılmayınca bunu suçlusu belediye çalışan işçiler midir” diye sordu.

Yeniden Refah Partisi Aday Tanıtım Toplantısı Yaptı Yeniden Refah Partisi Aday Tanıtım Toplantısı Yaptı

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’e seslenen Bilgin, “Artvin Belediye Başkanlığı önünde bu açıklamayı yapmamın bir anlamı var. Biz bugüne kadar yanında durmaya çalıştık, doğruları alkışladık, destek verdik. Ama adaylık süreci başladıktan sonra mevcut üyesi olduğu partiden aday edilmedikten sonra artık belediye başkanımız psikolojisi değişti. İşçiye mobbing, baskı uygulamaya başladı. iş yerinde çalışan arkadaşlarımızın yerleri değiştirmeye başladı, zorunlu emekli etmek istedikleri arkadaşlar var, kendi isteğiyle emekli olmak isteyenleri emekli etmeyen bir belediye başkanı şimdi zorla arkadaşları emekli etmeye sevk ediyor, bunu kabul etmiyoruz” dedi.

Selim Bilgin Elçin’e Seslendi: İntikamını işçiden mi almak istiyorsun?-1

Bilgin Artvin Belediyesi Hizmet Binası önünde yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Sayın başkan stresi bırak, işçiye zorlama yapma. Sen de rahat ol bizde rahat olalım. Bu kapanan yolları Rögarları kim açıyor? Bu yolları kim yapıyor? Gece çöpleri toplayan bu insanlardan ne istiyorsun? İntikamını işçiden mi almak istiyorsun? Aday yapılmayınca bunu suçlusu belediye çalışan işçiler midir? Lütfen almış olduğu kararları bir gözden geçir. Burası küçük bir yer, kimsenin aşıyla işiyle uğraşma. Bunun sonuçları iyi olmaz. Sana kimse doğruları söylemiyor. Biz senin iyiliğini istiyoruz ve sağlıklı bir ömür geçirmeni istiyoruz. İşçiyle uğraşma diyoruz. Bunun daha sert cevabını vereceğiz bilginiz olsun.”

Ali Eray ÇELİK