SOL Parti, Artvin’de 31 Mart Mahalli İdareler Seçiminde tek Kemalpaşa’da belediye başkanı adayı olarak çıkardı.  Artvin genelinde yüzde 90,61 ile seçime katılım oranının en yüksek olduğu ilçe olan Kemalpaşa’da SOL Parti’nin adayı olan Harun Vayiç 508 oy alarak 3’ncü sırada kaldı.

Oy sayıların açıklanmasından sonra açıklamalarda bulunan Vayiç, “Kemalpaşa’da düzen partilerin tüm kirli siyasetleri karşısında SOL Parti, temiz, dürüst ve ilkeli bir siyasetle mücadele etti” dedi.

Halkın çıkarlarından başka çıkarlarının olmadığını belirten Vayiç, devrimciler olarak, sokaklarda, ev ziyaretlerinde, Kemalpaşa’nın her noktasında çalıştıklarını halkın değişim iradesini sandığa taşımak için mücadele ettiklerini söyledi.

CHP 3 ilçede 970 oy kaybedip 927 oy fark yedi CHP 3 ilçede 970 oy kaybedip 927 oy fark yedi

Tüm çabalara karşısında tehditlerden, iş vaadine ve para dağıtımına varan kirli siyaseti yenmeyi başaramadıklarını aktaran Vayiç, “Dayanışmacı bir rekabet yerine SOL Parti’ye yönelik türlü yalan ve manipülasyona başvuran CHP’nin iktidar partisinden farksız hileleriyle baş edemedik” ifadelerini kullandı.

Seçim sürecinde söyledikleri her söz için hayatının her noktasında mücadele etmeye devam edeceklerini belirten Vayiç, “Bugünden itibaren söz verdiğimiz her şeyi yapmak için kolları sıvayacağız. Kemalpaşa’yı Kemalpaşalılar yönetecek. Söz verdiğimiz gibi gençlik, kadın, engelli, üretici meclisleriyle, kooperatiflerle Kemalpaşa’da söz, yetki, karar halkın olacak” dedi.

Daha biten bir şeyin olmadığını belirten Vayiç, “Söz veriyoruz, Kemalpaşa’da iyiliği, sevgiyi, dayanışmayı, kardeşliği, çoğaltmaya, devrimciliğin tertemiz nefesiyle mücadeleye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Vayiç, SOL Parti olarak mücadeleye edeceklerini belirterek Türkiye genelinde partinin aldığı sonuçlar hakkında şu ifadeleri kullandı;

“31 Mart seçimleri tek adam rejiminin büyük yenilgisiyle sonuçlandı. 21 yıldır bu iktidara boyun eğmeyen, teslim olmayan milyonların mücadelesi kazandı.

Siyasal İslamcı faşizme karşı tek bir saniye durmaksızın mücadele eden Partimiz, ülkenin tüm ilerici, demokrat, yurtsever emekçi halkıyla birlikte bu başarının parçası oldu.

SOL Parti olarak seçimlere ülke genelinde 732 noktada meclis üyelikleri adaylarıyla katıldı. YSK’nin verilerine göre, Partimiz meclis üyeliği seçimlerine katıldığı 732 noktada toplam 77 bin 509 oy almıştır.

Muhtarlık seçimlerinde ise ülke çapında 21 muhtarlık SOL Parti’li adaylar tarafından kazanılmıştır. Belediye Başkanlığı seçimlerinde Hozat ilçesi ve Saratlı beldelerinde SOL Parti kazanmıştır.

Seçimlerde türlü oy avcılıklarına başvurmadan devrimci mücadelenin değerlerini taşıyan belediye başkanı ve meclis üyesi arkadaşlarımızla katıldık. Tertemiz bir siyaseti, özverili ve fedakâr çabalarla birleştirerek ülkenin dört bir yanında SOL Parti’yi büyütmeye çalıştık.

Hozat ve Saratlı’da SOL’un yıldızını yükseklere taşıyan ve Defne’de ve tüm belediye başkanlıklarında ve ülkenin her yerinde meclis üyeliklerinde mücadelemizi omuzlayan arkadaşlarımızı ve tüm örgütümüzü kutlarız.

Daha iyisini, daha güzelini başaracağımıza inancımız tamdır!

Şimdi, bu gücü iyiliği, güzelliği, dayanışmayı, kardeşliği çoğaltacak devrimci mücadeleyi örgütleme zamanıdır.”

Editör: ALİ ERAY ÇELİK